Güç Kaynağı kabloları nasıl olmalı?

Sorun yaşarsanız yine yazarsınız yardımcı olmaya çalışırım. Siz elinizdeki kablolardan hangisi 4+4(8) pinli EPS CPU kablosu (2 tane olması lazım kutuda) ve hangisi Pci-e 6+2(8) pinli (6 tane olması lazım) ayırt etmeye çalışın. Güzel sistem hayırlı olsun.

Hocam hava dışarıya mı atsın? Yoksa içeriye doğru mu?
Üste mi takacağına öne mi takacağına göre değişir. Üste takacaksan dışarıya üflesin. Öne takacaksan içeriye.
Hocam o şekilde yaptım ama anakart bağlantılarında çok zorlanıyorum. Power Sw, Power Led + ve Power Led - nereye takacağımı bilmiyorum anakartın üstünde yazmıyor.

Anakartın kitapçığında yazar. Anakartın kutusunun içerisinden çıkan.
Şu anda biraz meşgulüm bakayım ben de kendi sitesinden müsait olunca.
Burada çok güzel anlatmış aslında ?
1620743526486.png

Bu şemayı gördün mü kitapçık üzerinde ?
Kasadaki kabloların üzerinde + ya da - yazmıyorsa bir önemi yok ne tarafı ne tarafa taktığının.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak burada video nazırlamışlar .

Son düzenleme:
Anakartın kitapçığında yazar. Anakartın kutusunun içerisinden çıkan.
Şu anda biraz meşgulüm bakayım ben de kendi sitesinden müsait olunca.
Burada çok güzel anlatmış aslında ?
Eki Görüntüle 1018562
Bu şemayı gördün mü kitapçık üzerinde ?
Kasadaki kabloların üzerinde + ya da - yazmıyorsa bir önemi yok ne tarafı ne tarafa taktığının.

Onlarıda yaptım ama fanlar ve kontrülcüler kafamı çok karıştırıyor. Birden fazla kontrolcü var. Sıvı soğutucu bağlantılarını nasıl yapacağım bilmiyorum.

Evet malesef o biraz karışık. Sıvı soğutucunun bağlantısının nasıl olacağını kitapçığında gösteriyordur onu ordan yapacaksın. Kasanın kendi kontrolcüsü ve fanları kolay. Kasa fanlarının RGB kablolarını kontrolcüye tak 4 pinli Pwm fan kontrol kısımlarını da anakarta tak sys fan yazar genelde anakart üzerinde. Sonra fan kontrolcüye de Psu'dan bir sata kablosuyla güç ver.

Evet malesef o biraz karışık. Sıvı soğutucunun bağlantısının nasıl olacağını kitapçığında gösteriyordur onu ordan yapacaksın. Kasanın kendi kontrolcüsü ve fanları kolay. Kasa fanlarının RGB kablolarını kontrolcüye tak 4 pinli Pwm fan kontrol kısımlarını da anakarta tak sys fan yazar genelde anakart üzerinde. Sonra fan kontrolcüye de Psu'dan bir sata kablosuyla güç ver.

Size fotoğraf atacağım hemen. Bağlantıları zaten yapılı kasanın ama kafamda sorular var.

Sıvı soğutma kullanmadığım için pek bilmiyorum. O konuları ama yine de atın bir bilen çıkar elbet. Sıvı soğutucuyu klavuz kiptapçığına göre yaparsan iyi olur .Eğer varsa kutu içerisinde. Ya da video olarak yotube da vardır belki aynı soğutucunun.

Sıvı soğutma kullanmadığım için pek bilmiyorum. O konuları ama yine de atın bir bilen çıkar elbet. Sıvı soğutucuyu klavuz kiptapçığına göre yaparsan iyi olur .Eğer varsa kutu içerisinde. Ya da video olarak yotube da vardır belki aynı soğutucunun.

Fotoğraflarda bir çok kablo bir birine takılı, bunlar ile işim var mı bilmiyorum, son resimde bunların uçları var. Bu uçların hepsini mi? Bağlamam gerekiyor yoksa alternatif olarak mı eklenmişler anlayamadım. Bunlar kasadan gelen.

Dosya Ekleri

• a94ff57a-635e-43b1-8457-16815e82eae2.jpg
    a94ff57a-635e-43b1-8457-16815e82eae2.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 26
  • 2cc8cf7b-d571-457f-94d6-f800f09f50f5.jpg
    2cc8cf7b-d571-457f-94d6-f800f09f50f5.jpg
    150,8 KB · Görüntüleme: 23
  • 8d70a958-77b7-43fa-bd6f-d3b63354182b.jpg
    8d70a958-77b7-43fa-bd6f-d3b63354182b.jpg
    98,5 KB · Görüntüleme: 24
  • af4dfa69-a2f4-456e-a795-757cfae72e7b.jpg
    af4dfa69-a2f4-456e-a795-757cfae72e7b.jpg