Güç kaynağı M.2 NVMe SSD bozar mı?

eishak

Decapat
Daha fazla  
Ssd bilmiyorum ama Hdd mi bozan güç kaynağım vardı. Önce eski Hdd mi bozdu yenisini aldım kısa sürede oda bozulunca güç kaynağını degistirdim nerdeyse 1 yıldır hic sorun yasamadim. Sanırım düzensiz akım veriyordu ve bozuyordu.

Ssd bilmiyorum ama Hdd mi bozan güç kaynağım vardı. Önce eski Hdd mi bozdu yenisini aldım kısa sürede oda bozulunca güç kaynağını degistirdim nerdeyse 1 yıldır hic sorun yasamadim. Sanırım düzensiz akım veriyordu ve bozuyordu.
HDD direkt akımı PSU'dan alıyor. M.2 SSD anakarttan alıyor. O yüzden güç kaynağıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bir tek M.2 SSD bozuluyor çünkü.

Anakart bozan NVMe daha önce başıma gelmişti. RAM slotlarını bozmuştu. Ama PSU'nun SSD bozacağını sanmıyorum. Yine anakarttandır sizin sorununuz. Ya da 1/1000 de olsa sorunlu ürünler denk gelmiştir.

PSU'yu yine de teknik servise yollamak istiyorum. Sizce SSD'yi de değiştirmeli miyim? Anakartla uyumsuz olma ihtimali var mıdır?

PSU'yu yine de teknik servise yollamak istiyorum. Sizce SSD'yi de değiştirmeli miyim? Anakartla uyumsuz olma ihtimali var mıdır?
Hayır.
Uyumsuz olsa çalışmaz, sokete de girmez.
Güç kaynağını yollamışken anakartını da yolla. Kutu içerisine "3 ayda 2 M.2 SSD'mi bozdu, bozuk olduğundan şüpheleniyorum, M.2 takıp uzun süre test edebilir misiniz?" yazılı bir kağıt koyabilirsin.

Hayır.
Uyumsuz olsa çalışmaz, sokete de girmez.
Güç kaynağını yollamışken anakartını da yolla. Kutu içerisine "3 ayda 2 M.2 SSD'mi bozdu, bozuk olduğundan şüpheleniyorum, M.2 takıp uzun süre test edebilir misiniz?" yazılı bir kağıt koyabilirsin.

Distribütör arıza bulunamadı yazmıs gelen SSD üzerinde de mavi tükenmezle Power yazılmış yarın arayıp incehesap/oksid bilisim/rma/psu teknik tarafıyla da görüşeceğim.

Geri
Yukarı