Güç kaynağı nasıl takılır?

Mustafa POYRAZ

Kilopat
Daha fazla  
XPG Pylon 650W PSU bağlamaya çalışıyordum beceremedim. 6+2 pin iki yuva var güç kaynağında ama birisi gördüğünüz gibi kasanın ön tarafından görünüyor. Bunu ayırmam mı gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 20220113_222909.jpg
    20220113_222909.jpg
    203,2 KB · Görüntüleme: 71
XPG Pylon 650W PSU bağlamaya çalışıyordum beceremedim. 6+2 pin iki yuva var güç kaynağında ama birisi gördüğünüz gibi kasanın ön tarafından görünüyor. Bunu ayırmam mı gerekiyor?
Onun ekran kartına takılan kablo olduğunu fark etmişsiniz. Şöyle bir şey var:
Bazı ekran kartları 8, 8+6 veya 8+8 pinle çalışıyor. Ekstra olanlar onun için. Sizin ekran kartınız 6 pin ile çalışıyormuş. Diğerlerini koparmayın, dursun kenarda. Görüntüsü rahatsız ediyor olabilir ama koparmamanız lazım.

Onun ekran kartına takılan kablo olduğunu fark etmişsiniz. Şöyle bir şey var:
Bazı ekran kartları 8, 8+6 veya 8+8 pinle çalışıyor. Ekstra olanlar onun için. Sizin ekran kartınız 6 pin ile çalışıyormuş. Diğerlerini koparmayın, dursun kenarda. Görüntüsü rahatsız ediyor olabilir ama koparmamanız lazım.
Çok teşekkür ediyorum öyle bıraktım onu zaten son kablo anakaetın 8 pin kablosu kaldı onu takamıyorum bu sefer de

Bir de bu kısmı nasıl saklayabilirimEki Görüntüle 1269287

Onu da taktım sonunda üstünde cpu fan yazıyordu ama kabloyu nasıl saklamam gerekiyor anakarta temas ediyor böyle durunca
Attığınız kablo CPU Power kablosu değil mi? Onu anakarta takmanız gerekiyor diye biliyorum. Yerinin anakarta doğru bakarsanız sol üstte olması lazım.
Ama yanlış biliyorsam o kablonun öyle durması çok da sıkıntı yapmaz dışında plastik koruma var anakarta temas sıkıntı yaratmaz. Sadece kablo kapak yüzünden ezilirse sıkıntı olabilir.

Attığınız kablo CPU Power kablosu değil mi? Onu anakarta takmanız gerekiyor diye biliyorum. Yerinin anakarta doğru bakarsanız sol üstte olması lazım.
Ama yanlış biliyorsam o kablonun öyle durması çok da sıkıntı yapmaz dışında plastik koruma var anakarta temas sıkıntı yaratmaz. Sadece kablo kapak yüzünden ezilirse sıkıntı olabilir.
En son bu hale getirdim bence olmuş gibi duruyor siz de olmuş diyorsanız kapatıyorum kapakları.
20220113_230011.jpg
20220113_230027.jpg

En son bu hale getirdim bence olmuş gibi duruyor siz de olmuş diyorsanız kapatıyorum kapakları.Eki Görüntüle 1269298Eki Görüntüle 1269299
Olmuş gibi duruyor. Ama kapatmadan önce bi çalıştırmayı deneyin. Olmazsa sorunu belirlemek daha kolay olur.
Bir de anakartınızın kılavuzuna baktınız mı RAM'leri takarken? 4 Slot var genelde ikisi arada boşluklu olarak seçiliyor siz de öyle takmışsınız ama 1-3 mü 2-4 mü kontrol ettiniz mi?

Olmuş gibi duruyor. Ama kapatmadan önce bi çalıştırmayı deneyin. Olmazsa sorunu belirlemek daha kolay olur.
Bir de anakartınızın kılavuzuna baktınız mı RAM'leri takarken? 4 Slot var genelde ikisi arada boşluklu olarak seçiliyor siz de öyle takmışsınız ama 1-3 mü 2-4 mü kontrol ettiniz mi?
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Bilgisayar zaten hazır sistemdi o taraflara hiç ellemedim. Gamepower 650w psu vardı sistemde onu değiştirdim ben. Anakarta 24 pin ve 8 pin, ekran kartına 8 pin ve ssd nin çalışması için gerekli kabloyu takıp kablolama yaptım.

Geri
Yukarı