Güç kaynağı önerisi

@Andar Han D Tier olmasa bile C Tier'den fazlası değil PSU. (D Tier bile olabilir. Sondaki X2'nin anlamı nedir tam olarak emin olamadım.) 20 bin TL'lik sistemi böyle bir PSU'ya emanet etmek benim için ancak "aptallık" olabilir. Değiştirmesi şart kısacası.

Hakkında herhangi bir inceleme olmadan, bir PSU hakkında bu kadar emin konuşmanız çok enteresan. Sizi bu kadar net kılan kaynakları alabilir miyiz? Elinde herhangi bir veri olmadan zanna binaen karar alan kişi de anca "önyargılıdır."

Ayrıca daha ilk mesajda önerdiğiniz ve şu mesaj ile;

@PawnF Attığım güç kaynaklarının ikisi de çok iyi güç kaynaklarıdır. Corsair'i alabilirsiniz yani.

Tekrar işaret ettiğiniz, RM750'nin 3.3V kanalı sorunlu ki testler ektedir. Basmakalıp, tek kaynaktan alınma bilgilerle sağa sola çamur atma meselesini anlayabilmek mümkün değil.

Son düzenleme:
Hakkında herhangi bir inceleme olmadan, bir PSU hakkında bu kadar emin konuşmanız çok enteresan. Sizi bu kadar net kılan kaynakları alabilir miyiz? Elinde herhangi bir veri olmadan zanna binaen karar alan kişi de anca "önyargılıdır."

Ayrıca daha ilk mesajda önerdiğiniz ve şu mesaj ile;

Tekrar işaret ettiğiniz, RM750'nin 3.3v kanalı sorunlu ki testler ektedir. Basmakalıp, tek kaynaktan alınma bilgilerle sağa sola çamur atma meselesini anlayabilmek mümkün değil.

Yani alınmaz mı Corsair RM850.

@PawnF Siz arkadaşı dinlememeye çalışın. Önerdiğim iki güç kaynağı da A tier ve kalitesinden emin olabileceğiniz güç kaynakları.

Arkadaşın kaynağı:

Tek kaynaktan olmayan, ikinci kaynağım (Arkadaşın kaynak gösterdiği sitenin forum bölümü olması ayrıca komik tabi) :

İçinize sinmediyse A Tier'de olan bir başka güç kaynağı daha önerebilirim:

İlk cümlemde de dediğim gibi konudaki eleştirici arkadaşı dinlemeyin. RM serisi Corsair'in en iyi PSU serileriden biri. RMi veya RMx tercihi de mantıklı olur. Seçenek çok yani. Elinizdeki PSU'dan kurtulmanız şart o kadarını söyleyebilirim.

Son düzenleme:
@PawnF Siz arkadaşı dinlememeye çalışın. Önerdiğim iki güç kaynağı da A tier ve kalitesinden emin olabileceğiniz güç kaynakları.

Arkadaşın kaynağı:

Benim kaynağım:

İçinize sinmediyse A Tier'de olan bir başka güç kaynağı daha önerebilirim:

İlk cümlemde de dediğim gibi konudaki eleştirici arkadaşı dinlemeyin. RM serisi Corsair'in en iyi PSU serileriden biri. RMi veya RMx tercihi de mantıklı olur. Seçenek çok yani. Elinizdeki PSU'dan kurtulmanız şart o kadarını söyleyebilirim.

Öğrenmişsiniz bir Tier List başka da bir şey yok, kendi attiğınız listenin altında yaklaşık 10 sayfa yazılan yorumları bile okumamışsınızdır. Tom's Hardware'de açık şekilde "voltaj testleri" mevcut. Kaynak karşılaştırma şeklinizde bile sorunlar var. Karar verilirken mümkün bütün kaynakları degerlendirmek elzemdir. Saçma taraftarlıklardan uzaklaşmak lazım.

Hayır, gülünce ne oluyor onu da anlamıyorum. Mesele haklı çıkmak falan değil ki ortada bir bilgi varsa paylaşalım ki daha faydali olsun, lakin tavrınız manasız.

Geri
Yukarı