Güç kaynağı önerisi

Hayırlı olsun. Sisteminizi sorunsuz kullanmanız dileğiyle.
Teşekkürler :)
Olası herhangi bir sorun nedeniyle konuyu ''çözüldü'' olarak işaretlemedim. Ürün geldikten sonra geri bildirim olarak fikirlerimi yazacağım.
Teşekkürler :)
Olası herhangi bir sorun nedeniyle konuyu ''çözüldü'' olarak işaretlemedim. Ürün geldikten sonra geri bildirim olarak fikirlerimi yazacağım.
Ürün gayet hoşuma gitti. Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum herhangi bir olumsuz tarafına rastlamadım. Modüler olmadığı ve her türlü kablodan fazla fazla (örneğin 4 adet 6+2 PCI kablosu var) koydukları için biraz fazla yer kaplıyor. Onun dışında bir sıkıntı yok. Alacak arkadaşlara rahatlıkla önerebilirim.

Son düzenleme:
Merhabalar sistemim için uzun yıllar gidebilecek sağlam bir güç kaynağı önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler :)
(MSI ve çizgi RMA services sitelerinden gerekli hesaplamayı yaptım max 361-368 watt çıkıyor. Olur da ilerde tekrardan yükseltme yapma ihtimaline karşı 500w - 600w arası power supply arasında gidip geliyorum. Bazen çok uçup 700w'lara baktığım bile oluyor :D) Buyrun bu da MSI hesaplama sonucu:
Eki Görüntüle 369874

Donanımlar ;
CPU : i5 6402p 2.8ghz up to 3.4ghz
Anakart : Asus b150m pro gaming
RAM : 2 adet Hi level 8GB 2133mhz DDR4 (PCI-7066D4-8G)
GPU : Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 570 4GB 256bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 (11266-14-20G)
Power supply : Gigabyte GE-C420A-C2 aktif PFC 420W
Depolama : 256GB SSD KINGSTON SUV400S37240G +1TB HDD SEAGATE BARRACUDA ST1000DM010-2EP102

DİPNOT : Gamepower GP-500 APFC 500W 80 Plus Bronze Sertifikalı 14cm Sessiz Fanlı Power Supply yaklaşık 2 hafta önce bu güç kaynağını almıştım 2-3 gün güzelce kullandım fakat sonra PC açtığımda anakart power supply kaynaklı güç dalgalanması uyarısı verdi korumaya aldı sistemi 1-2 saat sonra oyundayken bir anda PC kapandı tekrar açtığımda yine aynı uyarıyı verdi bende geri iade edip paramı aldım.
Merhabalar yeni konu açma bulamadığımdan buraya yazıyorum msi amd r9 390x gaming pro z170a anakart i58700k işlemci cooler master soğutucu vs ekipmanlı bir sistemim var thermaltake 750w 80plus bronze kullanıyorum psu olarak ancak her sene sigortalar attıpında veya kendiliğinden bilgisyar kapanıyor ve açılmıyor servise veriyorum garantisi bitti artık diye dışarda bi yere verdim psu değşmesi lazım dedi bu sisteme güç kaynağı önerebilirseniz acil olarak çok sevinirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı