Güç Kaynağı Tavsiyesi

Bütçe
600

emre ermenek

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim:
AMD Ryzen 7 3700x/MSI EVGA RTX 2070 SUPER/MSI MAG B550M Mortar/Samsung 500GB EVO Plus NVMe M.2 SSD/
G.Skill 16 GB(8+8) DDR4 3200MHz CL16 ram/WD Blue 1TB 7200RPM harddisk/XIGMATEK Aurora 240 CPU Sıvı Soğutucu/XIGMATEK COCKPIT MESH PANEL/X-Power 700W 80+/LG 27GL850-B monitör

RTX açınca oyunlar çöküyor. Yabancı-Türk pek çok forum gezdim, araştırdım; vardığım sonuç sorunun PSU da olduğuydu. Bana sistemimi düzgün besleyebilecek ve sağlıklı çalıştırabilecek çok sessiz olmasa da en azından yük altında değilken sessiz bir PSU önerebilir misiniz? Bütçem çok değil fakat sistemimi sağlıklı çalıştırabilmek için gerekirse bütçemi arttırırım.

600TL bütçeye bu ikisi var galiba.
Sorunun güç kaynağından kaynaklı olduğuna emin misiniz?

Arkadaşlar fikir veren herkese teşekkür ederim, ilk olarak 750w güç kaynağı almaya karar verdim.
Sharkoon Gold Zero 750W 80+GOLD ATX Power Supply Fiyatı (hepsiburada.com)
Zalman ZM750-GVII Giga MAX750W 80+ Plus Bronze Güç Kaynağı Fiyatı (hepsiburada.com)
Hangisini tercih edeyim veya farklı tavsiyeleri olan da var mı?
Bütçemi 700-800tl yapabilirim. Tabi gönül ister ki şöyle bir ürün almak:
Seasonic Focus Plus Platinum 750W 80+ Platinum Tam Modüler Fiyatı (hepsiburada.com)

600TL bütçeye bu ikisi var galiba.
Sorunun güç kaynağından kaynaklı olduğuna emin misiniz?

Araştırmam sonrasında, bütün tavsiye edilen çözümleri denedim ve işe yaramadı. Kullandığım PSU da iyi değil eski bir tasarım anlayışıyla yapılmış ve en önemli sorunu donanımlara kararlı bir güç sağlayamıyor. Bu güç kaynağının sistemime zarar vereceğinden korkuyorum. Ayrıca sistemimde RTX açınca 30-120 saniye kadar oynayabiliyorum ve sonra çöküyor, bu da beni ekran kartından çok güç kaynağından şüphelendiriyor. Sorun kesin güç kaynağındadır diyemem ama 6 ay kullandım ve artık daha sağlıklı bir PSU lazım. Zaten bu PSU kasanın içinde gelmişti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı