Güç kaynağı temizlendikten sonra ses geliyor

PhoenixTech

Hectopat
Güç kaynağım 3-4 yıldır temizlenmemekteydi. Elime süpürge ve bir fırça aldım temizledim sonra fanını ıslak mendil ile sildim ve kuruladım. Sonra ise WD-40 spreyi sıktım topladım. PC'yi açtığımda garip bir ses karşıladı beni. Rüzgar esiyormuş gibi ses geliyor fandan bu önceden yoktu. WD-40 yüzünden olmuş olabilir mi?

Not: Ses gitgide azalıyor fakat eski haline döneceğinden şüpheliyim.

Güç kaynağım 3-4 yıldır temizlenmemekteydi. Elime süpürge ve bir fırça aldım temizledim sonra fanını ıslak mendil ile sildim ve kuruladım. Sonra ise WD-40 spreyi sıktım topladım. PC'yi açtığımda garip bir ses karşıladı beni. Rüzgar esiyormuş gibi ses geliyor fandan bu önceden yoktu. WD-40 yüzünden olmuş olabilir mi?

Not: Ses gitgide azalıyor fakat eski haline döneceğinden şüpheliyim.

Sıkıntı olmaz göbeğe VD 40 gitmişse o yüzdendir.
Bir süre sonra kesilir ses.

Keşke süpürge ile temizlemeseydin, güç kaynağının fan dengesi bozulmuş olabilir.
Hocam fana tutmadım biraz tecrübem var sadece aksamlarına tuttum tozları almak için.
Sıkıntı olmaz göbeğe VD 40 gitmişse o yüzdendir.
Bir süre sonra kesilir ses.
Evet hocam bayağı sıktım. Ses hafiften azaldı ama hırıltısı gitmedi. Sistem gün boyunca açık bakalım umarım ses yok olur. Hocam PSU'nun fanını çıkarsam ne olur ?

Evet hocam bayağı sıktım. Ses hafiften azaldı ama hırıltısı gitmedi. Sistem gün boyunca açık bakalım umarım ses yok olur. Hocam PSU'nun fanını çıkarsam ne olur?

Hayır sakın PSU da en az ekran kartı işlemci kadar ısınan bir donanım ve ısıdan arıza olması durumunda diğer donanımları da götürebilecek bir donanım.

Hayır sakın PSU da en az ekran kartı işlemci kadar ısınan bir donanım ve ısıdan arıza olması durumunda diğer donanımları da götürebilecek bir donanım.
Anladım hocam teşekkürler. Artık sesin geçmesini umud ediyorum geçmez ise boyutuna göre bir fan alıp takarım.
Sağlam toz toplayacak WD-40 yüzünden. Gittiği kadar kullan.
Hocam fanın kapağını açıp sadece dönen aksamına sıktım zaten geri kapağını kapattım toz toplayacağını sanmam.

Geri
Yukarı