Güç Kaynağı ve Socket 1151 Anakart Tavsiyesi

Ferit ARSLAN

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Beylikdüzü
Daha fazla  
Meslek
Donanım Hastası
Merhaba arkadaşlar Anakart ve Güç kaynağı alacağım, anakartın özellikleri şöyle olmalı: Socket 1151, DDR3 32 GB RAM kapasiteli veya daha fazla SLI destekli olmalı. Elimde GTX 960 var ileride GTX 980 veya 980 Ti alıp SLI yapabilmeliyim ayrıca 32 GB RAM takmayı düşünüyorum ve bunları besleyebilecek bi güç kaynağı tavsiyesinde bulunur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI z170A GAMING M5, güç kaynağını ise alacağınız ekran kartı ve kaç tane kart ile SLI yapacağınıza göre seçmelisiniz.

MSI z170A GAMING M5, güç kaynağını ise alacağınız ekran kartı ve kaç tane kart ile SLI yapacağınıza göre seçmelisiniz.
DDR3 destekli demiş, M5 DDR4 veya DDR3L destekler sadece. Gerçi arkadaş da biraz garip bi istekte bulunmuş, 1151 ve DDR3 destekli anakart sorarak :)

DDR4 sistem toplamalısınız, DDR3 toplayacak iseniz Haswell-Refresh işlemci kullanın. Ayrıca GTX 960 ile GTX 960 harici bir kartın SLI olması söz konusu değildir.

Ben tam anlamadım durumu. Gtx 960 a 980 ti mi takacaksın sonradan? Bir de ddr3 32 gb 1151 soket nedir tam onu da anlamadım ddr4 sli için diyorsanız Gigabyte z170 gaming 5 alın. Güç kaynağı olarak önereceğim de o sli işini anlamadım ki :D 960 a 500 watt bile yetiyor sen ''sli'' yapacaksan gidip 750 watt bir psu al. High Power Astro lite 750 watt 80 plus gold işini görür.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı