Güç kaynağında pin çoklayıcı kullanmak sağlıklı mıdır?

2*8 pin şeklinde oluyor genelde. Ama 3*8 olan da olabilir, bilmiyorum.
Zararı elbet bir gün olur belki takar takmaz belki 3-5 ay sonra. Bu ürünlerin garantisi yok komple sisteme zarar verme olasılığı fazla.
PSU yeterliyse güç olarak zararlı olmaz.
Peki hocam. 6 tane 8 pin çıkışı olan bir PSU önerisi alabilir miyim sizden? 850W yeterli benim için.

Hocam peki PSU'ları birbirine eklesem o şekilde sıkıntı olur mu acaba? Takacağım ekran kartım ekstra olacak zaten.

O şekilde bir sıkıntı olmaz ama kaliteli PSU kullanmaya özen gösterin.
Örneğin RTX 3060 Ti için başka PSU PCI-e gücü kullanmak
1660S için başka PSU kullanmak gibi bir sıkıntı olmaz.

Mehmet hocam sizin de fikriniz aynı mıdır?
@Mehmet A
Örneğin RTX 3060 Ti için başka PSU PCI-e gücü kullanmak
1660S için başka PSU kullanmak gibi bir sıkıntı olmaz.
Evet tam olarak öyle hocam ana sistemi tek psu ile besleyeceğim. Ekstra olan ekran kartını da yeni aldığım 2. PSU ile besleyeceğim.

Son düzenleme:
Mehmet hocam sizin de fikriniz aynı mıdır?
@Mehmet A

Evet tam olarak öyle hocam ana sistemi tek psu ile besleyeceğim. Ekstra olan ekran kartını da yeni aldığım 2. PSU ile besleyeceğim.
Emin değilim. Elindeki güç kaynağını satıp tek güç kaynağı kullanman daha iyi olur bence.

Emin değilim. Elindeki güç kaynağını satıp tek güç kaynağı kullanman daha iyi olur bence.

Sanırım arkadaş mining yapacak. Eğer elindeki PSU'yu satıp tek bir PSU kullanırsa düzen kablolama ve uyum konusunda daha iyi olur ama gidpte bir kartta FSP kullanıp diğerinde XPG kullansa yine sıkıntı olmaz ama tek PSU her zaman daha mantıklı.

Geri
Yukarı