Güç kaynağında sorun olduğu nasıl anlaşılır?

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
2-3 ay önce oyun oynarken bilgisayar kapandı belki elim değmiştir prizden çıkmıştır falan dedim (batarya bozuktu) taktım oyuna girdim yine kapandı. Uzun zamandır bazı oyunlarda laptop kapanıyor. Örneğin Microsoft Store oyunlarında kapanan yok ama BlueStacks'de ya da normal bilgisayara başka oyunlar indirip açtığımda en geç 3 dakikaya bilgisayar kapanıyor. Ekran kartında arıza olduğunu sanmam, öyle olsa ekran giderdi laptop kapanmazdı herhalde ama laptop kapanıyor. Sorunun güç kaynağında olduğunu düşünüyorum. Donanım bilgim pek yok, açıp bakamam. Bunu bir program ile öğrenebilir miyim?

Not: Bilgisayar ısınmadan kapanıyor. Isınsa neyse de, ısınmıyor.

Merhaba sorununuz benim de başıma gelmişti sebebini bilmiyorum ama size çözüm sunabilirim.
Eğer bilgisayarınız laptopsa sağ alttaki pil işaretine sağ tıklayın ve güç seçeneklerine basın ardından eğer ki yüksek performansda ise dengeliye dengelide ise güç tasarufuna alın.
Laptop değil isede yan tarafda Windows arama yerine yazarak bulabilirsiniz dedimi.
Eğer ki çok da düşük FPS almak istemiyorum derseniz bana işlemcinici ve ekran kartınızı detaylı şekilde söylerseniz 60 FPS garantili ayarları da söyleyebilirim iyi günler dilerim.

Age of History 2 oynuyorum 2 gündür oynadım sorun yok kapanmıyor ama sorun bugün tekrar başladı yani 1 aydan bir düzelip sonra geri geliyor. Hemen çözümünüzü deneyeceğim.
Düzenleme: Teşekkür etmeyi unutmuşum hocam, teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…