Güç kaynağındaki aşırı tiz ve yüksek ses

Muhammet Coskun

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC'yi daha yeni topladım 2.el olarak. Bilgisayarı ilk çalıştırdığımda bir problem yoktu(SSD'de 2.el olduğu için Windows zaten yüklü geldi.) neyse bir 3 5 dakika geçti sonra aşağıdaki videosunu çektim PC'den çok feci derecede tiz ve gürültülü bir ses gelmeye başladı ve durdurulmuyor hiçbir şekilde ve daha masaüstü ekranında böyle bir ses var o yüzden korktum oyuna da girmedim hemen kapadım PC'yi. Muhtemelen güç kaynağından geliyor ses ne yapmam gerekiyor Coil Whine gibi de durmuyor. V. O. K kanalı kondansatör problemi olduğunu söylüyor ama çözümü nedir onu da bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar PC'yi daha yeni topladım 2.el olarak. Bilgisayarı ilk çalıştırdığımda bir problem yoktu(SSD'de 2.el olduğu için Windows zaten yüklü geldi.) neyse bir 3 5 dakika geçti sonra aşağıdaki videosunu çektim PC'den çok feci derecede tiz ve gürültülü bir ses gelmeye başladı ve durdurulmuyor hiçbir şekilde ve daha masaüstü ekranında böyle bir ses var o yüzden korktum oyuna da girmedim hemen kapadım PC'yi. Muhtemelen güç kaynağından geliyor ses ne yapmam gerekiyor Coil Whine gibi de durmuyor. V. O. K kanalı kondansatör problemi olduğunu söylüyor ama çözümü nedir onu da bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Fanları kontrol edin büyük ihtimalle fanlarda bir sürtme vardır. PSU fanına dikkat edin ama, dönüş hızı ve gücü diğerlerine göre daha yüksektir elinizi kesmesin.

Fanlar sorunun kaynağı olabilir. PSU sargısı buna benzer bir ses çıkarabiliyor. PSU kalitesiz ise genelde sorun bunda oluyor.

Güç kaynağını söküp dışarıda fişe takın. 12 pin kısımda yeşil ve siyah kablolardan herhangi birisini kısa devre yapın, güç kaynağı çalışacak. Ses hala geliyorsa güç kaynağından olduğunu anlamış oluruz. Eğer güç kaynağı olduğundan eminsen iade etmeye çalış. Güç kaynaklarının içi 300 volt üstü voltajları içerdiği için açmanı hiçbir şekilde tavsiye etmem. Dediğin tiz ses fan sesi de olabilir arkadaşların dediği gibi fakat kondansatör olması çok çok düşük bir ihtimal. İade veya garanti en büyük şansınız.

Geri
Yukarı