Güç kaynağı aşırı ses ve titreşim

dallyfishek

Centipat
Bilgisayarı açtığımda güç kaynağımdan aşırı fan sesiyle karışık garip bir ses geliyor. Sanki fan bir kartona sürtermiş gibi ve aynı zamanda aşırı titriyor kasa. Öyle bir titreme ki masayı bile titretiyor. Güç kaynağının içindeki fanı değiştirsem sorun çözülür mü yoksa yeni güç kaynağı mı almam gerek? Yaklaşık 5 yıllık cihaz. Teşekkürler...

Dışarı çıkmayın hocam, elinizle çekemiyor musunuz? Fanın kablosu ise 2 veya 3'lü şekildedir. Eğer öyleyse onu içeri ittiriverin.
Güç kaynağını kapalı kutu gibi usta sökmeden kabloya ulaşılmıyor sökmeye çalıştım yerinden çıkardım ama kasanın içinden çıkmıyor kablosu kısa geliyor ayrı bir bölümü var kasanın kablolar orda onu çıkarmak için ekran kartı ana kart ne varsa sökmem lazım o kadar teknik bilgim yok sadece güç kaynağına giren kablo var kalın bir tane o kadar onu çekiştirdim biraz ama oynamadı.

Bilgisayarı açtığımda güç kaynağımdan aşırı fan sesiyle karışık garip bir ses geliyor. Sanki fan bir kartona sürtermiş gibi ve aynı zamanda aşırı titriyor kasa. Öyle bir titreme ki masayı bile titretiyor. Güç kaynağının içindeki fanı değiştirsem sorun çözülür mü yoksa yeni güç kaynağı mı almam gerek? Yaklaşık 5 yıllık cihaz. Teşekkürler...

Aynı durum bende de oluyor en yakın zamanda bilgisayarcıya götüreceğim ses ilk dızıt dızıt diye titreşimli oluyor sonra bitiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı