Güç kaynağından çıt dıye ses gelıyor PC kapanıyor

ProGamer1903a

Decapat
Konu belli zaten. Power tuşuna bastığım zaman 1 saniye fanlar dönüyör kapanıyor, bazen ise hiç tepki vermiyor. Statik elektrik çok oluyordu bu PC'de. Bu yüzden ondan şüpheleniyorum. Bu PC'den çektiğim nedir bir anlasanız öbür hesaptan 2016 yılından beri bu PC ile ilgili hep konular açtım şu ana kadar hep çözdüm. İnşallah bunuda çözerim. PC'nin önceden de çok farklı sorunları da olmuştu. Konu böyle ne yapmalıyım?

Böyle bir kasa vardı bende de. Ekran kartını takınca açılmıyordu. Kısa devre varmış kartta. Ekran kartını çıkarıp denemeni öneririm. Yada başka powerla deneyebilirsin.

Eski masaüstü bilgisayarımda ara ara bu problemle ben de karşılaşıyorum. Eğer mümkünse işlemci, ekran kartı ve RAM'inizi çıkarıp tekrar takmayı deneyiniz. Ben bunu yaptığımda problemim çözülüyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu belli zaten. Power tuşuna bastığım zaman 1 saniye fanlar dönüyör kapanıyor, bazen ise hiç tepki vermiyor. Statik elektrik çok oluyordu bu PC'de. Bu yüzden ondan şüpheleniyorum. Bu PC'den çektiğim nedir bir anlasanız öbür hesaptan 2016 yılından beri bu PC ile ilgili hep konular açtım şu ana kadar hep çözdüm. İnşallah bunuda çözerim. PC'nin önceden de çok farklı sorunları da olmuştu. Konu böyle ne yapmalıyım?
Uzun bir yöntem ama hepsini bir çıakrt çalıştır olmadı mı?Onu tak diğerini çıkart çalıştır böyle böyle dene.

Açıldığında hangi donanımı çıkartınız?

Ekran kartini cikarmistim taktim calisti fakat kapandi iste şu an cikariyorum cevap yazarim.
Yok yine gitti PC açılıyor hemen kapanıyor sonraki açişlarimda ise hıç tepki vermiyor.
Statik elektrik olduguna 100'de 100 eminim fakat evde toprakli priz yok nasil atacagim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun power. Anakarta zarar vermeden powerı da değiştir hocam. Bana da aynısı olmuştu demiştim ya. Kasa açılıyordu biraz kullanıyordum tak kapanıyordu. Power değiştirdim düzelmişti.

Geri
Yukarı