Güç kaynağından gelen cızırtı sesi

nightfreekaakuu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarda bir problem aldı başını gidiyor. Büyük bir problem midir bilmiyorum ama kısaca şöyle anlatayım. Daha önce oyun oynarken birden PC kapandı ve bir daha açılmadı. PSU çalışmadığını ve belki de yandığını düşündüm onu garantiye gönderip yeni PSU aldım. Corsair VS650w 80+ bu ilk aldığım PSU yüksek bir şekilde ses ve boğulma tarzı ses sonrası PC kapanıyordu. Sonra Cooler Master MasterWatt 600w 80+ aldım bunda kapanma olmuyor ancak belli bir süre sonra cızırtı yapmaya başlıyor ve bu PSU sonrası ekran kartında Coil Whine sesinin geldiğini fark ettim. (Ekran kartım MSI 1060.) Sormak istediğim şey ilk güç kaynağının yanması daha sonra yerine aldığım güç kaynaklarının bu problemleri çıkarması başka bir sorunun habercisi falan mı? Yani asıl kaynak sorun başka bir parçadan dolayı gerçekleşiyor olabilir mi kontrol etmek gereken özellikle bir parça bir bağlantı vs. var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı