Güç kaynağından gelen elektrik sesi

@moder824 PSU güç soketinin arka tarafında da sıkıntı olabilir. (Kablo kopması- tam temassızlık gibi.) PSU'yu açıp gendiniz de anlayabilirsiniz. Kontrol ederken de, dikkat edin, elektriğe çarpılmayın sakın🙂

Hocam kabloyu tam takmazsam bende de oluyor monitörünüzün güç kablosu ile dener misiniz genelde aynı oluyor tam girip girmediğini sorun kablodan mı anlarız.
Hocam yeni kabloylada denedim olmadı. Psuyu tam çıkardım ve baktımkı sökette yanık var bir sizde bakarmısınız. Foto attım.
@moder824 PSU güç soketinin arka tarafında da sıkıntı olabilir. (Kablo kopması- tam temassızlık gibi.) PSU'yu açıp gendiniz de anlayabilirsiniz. Kontrol ederken de, dikkat edin, elektriğe çarpılmayın sakın🙂
Hocam galiba dediyiniz gibi. Fotoraf attım bakarmısınız yanık var orada.

Dosya Ekleri

• IMG_20220320_151611.jpg
    IMG_20220320_151611.jpg
    189,3 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20220320_151611.jpg
    IMG_20220320_151611.jpg
    189,3 KB · Görüntüleme: 31
@moder824 pinlerin birbirine tam oturmamasından dolayı, biraz kararma olmuş. Yeni bir PSU güç kablosu sorunu çözecektir.
Hocam siz dediyinzden sonra kabloyu sökete ser bir şekilde taktım aradakı farkı öyrendim. 3 aydır boşlukda kullanıyormuşum. Sert basınca korkuyodum kırılır diye ama siz dedikden sonra fark ettimki sert basıb tam oturmak lazmmış. Benim hatam. Siz ve yardımcı olan herkese teşekkürler.
@er36po hocam bu arada bu söketteki yanık ile beraber psuyu kullanmam bir nedene yol açabilirmi?. Yenisini alacamda ona göre dedim açmayacaksa almayayım. Ben 3 aydır boşluk bıraka kullanıyormuşum. Ona göre dediyiniz gibi yanmış. Şimdi öyle yanık kullansam hata olurmu?.

Son düzenleme:
Hocam siz dediyinzden sonra kabloyu sökete ser bir şekilde taktım aradakı farkı öyrendim. 3 aydır boşlukda kullanıyormuşum. Sert basınca korkuyodum kırılır diye ama siz dedikden sonra fark ettimki sert basıb tam oturmak lazmmış. Benim hatam. Siz ve yardımcı olan herkese teşekkürler.
@er36po hocam bu arada bu söketteki yanık ile beraber psuyu kullanmam bir nedene yol açabilirmi?. Yenisini alacamda ona göre dedim açmayacaksa almayayım. Ben 3 aydır boşluk bıraka kullanıyormuşum. Ona göre dediyiniz gibi yanmış. Şimdi öyle yanık kullansam hata olurmu?.
Sizin zaten böyle bir kablo tutmama sorunu ile bilgisayarı kullanmanız doğru olmaz uzaktan PSU içini kestiremiyorum ama nedense soketten kaynaklı gibi geliyor her şey.

@moder824 yok, hiç bir sorun olmaz, bundan böyle sorunsuz kullanabilirsiniz. Yani değiştirmeniz gerekecek kadar ne pinler ne de kablo zarar görmemiş.

Sizin zaten böyle bir kablo tutmama sorunu ile bilgisayarı kullanmanız doğru olmaz uzaktan PSU içini kestiremiyorum ama nedense soketten kaynaklı gibi geliyor her şey.
Kabloyu sokete tam oturtmamışım. Ondan yanmış hocam.
@moder824 yok, hiç bir sorun olmaz, bundan böyle sorunsuz kullanabilirsiniz. Yani değiştirmeniz gerekecek kadar ne pinler ne de kablo zarar görmemiş.
Umarım hocam.

Tabii doğru diyorsunuz sonuçta içerisinde bir sorun yok sadece boşluktan dolayı orada sorun olmuş. Teşekkürler hocam.

Kabloyu tam oturtabildiniz mi hocam? Evet bizde sorunun ondan kaynaklı olduğunu anlatıyorduk hatta aynı sesi monitörün kablosunu takarken 1 saniyeliğine duyabiliyorum bazen :) Belki kablo tutmuyordur diye yeni kablo almadan monitörünüzün kablosunu denemenizi ondan dolayı istemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı