Güç kaynağından gelen yanık plastik kokusu

kemalilcee

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarda iken kasadan patlama sesi geldi ve plastik yanmış gibi ağır bir koku geldi. Kasanın elektriğini kestim. Güç kaynağından geliyor koku. Güç kaynagim 250 Watt. Sistemin çok kötü ve çok eski. 7 yıllık. Yeni bir güç kaynağı alsam değmez gibi geliyor. Koku geldiğinden beri bilgisayarı acmadim. Büyük bir şey midir? Bilgisayarı açsam sorun olur mu? Yeni bir sistem veya PSU şart mı?
Yardımlarınızı bekliyorum...

Açmayın, tüm bağlantılarını kesin. Durumunuz iyimi bilemem ama umudunuz kesin ve çöp e atın. 7 yıllık eski ve güçsüz bir cihaza yatırım yapmak mantıklı değil ayrıca cihaz evin elektirik altyapısına da zarar verebilir, size zarar verebilir. Yangın çıkarabilir. PSU dan, başka aygıtlara da zarar gitmiştir. Dikkatli olun, geçmiş olsun.

Açmayın, tüm bağlantılarını kesin. Durumunuz iyimi bilemem ama umudunuz kesin ve çöp e atın. 7 yıllık eski ve güçsüz bir cihaza yatırım yapmak mantıklı değil ayrıca cihaz evin elektirik altyapısına da zarar verebilir, size zarar verebilir. Yangın çıkarabilir. PSU dan, başka aygıtlara da zarar gitmiştir. Dikkatli olun, geçmiş olsun.
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı