Güç kaynağından kıvılcım çıktı problem olur mu?

Prometheus123

Centipat
Bilgisayar toplamıştım bütün parçaları taktım ama ilk kullanımda PSU'nun güç kablosunu takarken PSU'nun şalterini kapatmayı unutmuşum, takma esnasında beyaz ışık parçaları gördüğümü anımsıyorum, yaklaşık 5-6 ay oldu bu olayın üzerinden geçeli ama acaba güç kaynağına bir zararı olmuş mudur diye düşünmeden edemiyorum, buna ek olarak sistemimde tam olarak neden kaynaklandığını anlayamadığım Coil Whine problemi de yaşadığımdan psikolojik olarak her şeyi güç kaynağının kablosunu ilk taktığımda oluşan olaya vuruyorum. Aklımdaki soruları giderebilecek güç kaynakları hakkında bilgili kişiler cevap verirse çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ediyorum.

Bir zarar olmamıştır muhtemelen. Elektrik bağlantısı gerçekleştiği için, PSU da elektrik almaya hazır olduğu için, fişi yakınlaştırınca, o elektrik ışığını gördünüz. Açık cihazları fişten çekerken de olur o bazen pek sorun teşkil etmez ama elektrik işi yine şans işi, bunu yapmamakta fayda var, her cihaz için geçerli. TV,Fırın,Mikrodalga. Elektrik akımı açıkken fişten çekilip takılmamalı. Coil Whine problemi ise bobinlerin kalitesi ile alakalı oluyor ve şans işi. Hangi parçada olduğuna emin olun ve parçanızı garantiye gönderin.

Ürün bahsettiğim süre boyunca başka problem yaşatmadı aynı olayında bir daha yaşanmaması için elimden geleni yaptım ama yanlış anlaşılma olmaması için bir şeye ayrıntı vermem lazım sanırım güç kaynağının kablosunu önce prize taktım prizden ışık görmedim prize taktıktan sonra kabloyu güç kaynağına takmak için bastırırken PSU'dan ışık gördüm.

Ürün bahsettiğim süre boyunca başka problem yaşatmadı aynı olayında bir daha yaşanmaması için elimden geleni yaptım ama yanlış anlaşılma olmaması için bir şeye ayrıntı vermem lazım sanırım güç kaynağının kablosunu önce prize taktım prizden ışık görmedim prize taktıktan sonra kabloyu güç kaynağına takmak için bastırırken PSU'dan ışık gördüm.

Yukarıda bahsettiğim gibi. Bu her elektronik alet için geçerli. Telefon da bile sarj soketini çıkarmadan, fişten çekerseniz bazen o mavi ışık olabiliyor. o yüzden tüm elektronik aletler için önce gücü kesmek sağlıklıdır.

İşte siz prize takınca elektrik hazır hale gelmiş. Tabi elektriğin iletileceği yere de direkt takınca elektriği aniden verdiği için mavi ışık gördünüz. Zararı olsaydı, PSU'yu kullanamazdınız zaten. İçiniz rahat olsun. Zaten dikkat ettiğinizi söylemişsiniz sonrasında. Coil Whine için de tek çözüm garanti :)

Yukarıda bahsettiğim gibi. Bu her elektronik alet için geçerli. Telefon da bile sarj soketini çıkarmadan, fişten çekerseniz bazen o mavi ışık olabiliyor. o yüzden tüm elektronik aletler için önce gücü kesmek sağlıklıdır.

İşte siz prize takınca elektrik hazır hale gelmiş. Tabi elektriğin iletileceği yere de direkt takınca elektriği aniden verdiği için mavi ışık gördünüz. Zararı olsaydı, PSU'yu kullanamazdınız zaten. İçiniz rahat olsun. Zaten dikkat ettiğinizi söylemişsiniz sonrasında. Coil Whine için de tek çözüm garanti :)

Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum gerçekten üstümden büyük bir yük kalkmış gibi rahatladım sağ olun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı