Güç Kaynağından Tiz Ses Geliyor

Mehmet Ali Kaba

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 ay önceden topladığım PC'den güç kaynağından tiz bir ses geliyor. Durum şöyle bilgisayar kapalı iken ince tiz bir ses geliyor ve bu rahatsız ediyor fakat açtıktan sonra PC'yi bu ses azalıyor ama yine de geliyor en son kulaklığı takınca gelmiyor ses. Bu neden kaynaklı olabilir. Ve ileride sistemime zarar verir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Hiç garanti ile uğraşmak istemiyorum en kötü 2 3 ay içerisinde para biriktirip adam akıllı sertifikalı güç kaynağı alırım. İlginiz için teşekkür ederim. İyi forumlar :)

• Güç Kaynağım: Zalman 600Le 600W Sertifikasız.

Benimki 2 yıldır bağırıyor sallamıyorum alıştım. 1 kere başıma gelmişti. PC açıkken güç kaynağı patlamıştı. Sonuç anakart yanmıştı. Bence hemen değiştir yok ama zaten PC değiştirmeye bahane arıyorsan ya da parçaların çok eski ise boşver kullanmaya devam et 2 ay sonra değiştirirsin.

Değiştir. Benim CS750M PSU'mda aynı sorun vardı. 2 kez sıfır değişim yapıldı. Yine ses yapıyordu. Sonunda ekstra ücret ödemeden CS750M olan üst modeliyle değiştiler. Şu an sorun yok. Dediğim gibi siz de değiştirin. Buyurun açtığım eski konu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimki 2 yıldır bağırıyor sallamıyorum alıştım. 1 kere başıma gelmişti. PC açıkken güç kaynağı patlamıştı. Sonuç anakart yanmıştı. Bence hemen değiştir yok ama zaten PC değiştirmeye bahane arıyorsan ya da parçaların çok eski ise boşver kullanmaya devam et 2 ay sonra değiştirirsin.
Daha yeni topladım sistemi DDR4 sistem, iyi sistem de benim akılsızlığım. Neden adam akıllı güç kaynağı almam ki :/

Değiştir. Benim CS750M PSU'mda aynı sorun vardı. 2 kez sıfır değişim yapıldı. Yine ses yapıyordu. Sonunda ekstra ücret ödemeden CS750M olan üst modeliyle değiştiler. Şu an sorun yok. Dediğim gibi siz de değiştirin. Buyurun açtığım eski konu:
İlgin için çok teşekkür ederim o zaman ben para biriktirmeye başlayayim :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı