Çözüldü Güç kaynağının 4 pin konnektörüne ek yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

okg19dev

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben kullandığım güç kaynağının 4 pin işlemci konnektörüne kısa geldiği için ek yapmak istedim ancak dikkatsiz bir şekilde kabloları kestiğim için nereyi nereye bağlayacağımı bulamıyorum.
2 adet sarı 2 adet siyah kablosu var acaba nereye bağladığımın bir önemi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle teşekkür ederim. Renklerin karışmaması gerektiğini bende biliyorum ancak 4 kablonun 2si siyah 2si sarı bu sarılar ve siyahlar kendi aralarında karışırsa sıkıntı olur mu onu idrak edemedim, kullanım kılavuzunda da bir şey bulamadım.
Kendi aralarında karışması dert değil merak etmeyin. Power içindeki aynı renk olan bütün kablolar aynı volt ve ampere sahiptir.
Tabiki VAR. İnternet veya powerin kullanma kılavuzuna bakın. Yanlış bağlarsanız işlemciyi yakarsınız. Siyah her zaman - dir sarı ise sanırım +12v idi ama gidin internetten power marka model yazıp aratın.

Ama sarı sarıya siyah siyaha bağlı olduğu sürece sorun yok renkler karışmasın kafi.

Tabiki VAR. İnternet veya powerin kullanma kılavuzuna bakın. Yanlış bağlarsanız işlemciyi yakarsınız. Siyah her zaman - dir sarı ise sanırım +12v idi ama gidin internetten power marka model yazıp aratın.

Ama sarı sarıya siyah siyaha bağlı olduğu sürece sorun yok renkler karışmasın kafi.
Öncelikle teşekkür ederim. Renklerin karışmaması gerektiğini bende biliyorum ancak 4 kablonun 2si siyah 2si sarı bu sarılar ve siyahlar kendi aralarında karışırsa sıkıntı olur mu onu idrak edemedim, kullanım kılavuzunda da bir şey bulamadım.

Kendi aralarında karışması dert değil merak etmeyin. Power içindeki aynı renk olan bütün kablolar aynı volt ve ampere sahiptir.

Çözüm
Çok teşekkürler.

Sarılar ve siyahların karışması sorun olmaz da o kabloyu o şelilde kullanmak pek doğru olmaz.
Teşekkürler, zaten idare etmelik yapıyorum yeni güç kaynağı alacağım iki haftaya.

Geri
Yukarı