Güç kaynağının anakartı çıkartılması doğru mu?

master43254

Femtopat
Elimde eski bir güç kaynağı var. Bu eski güç kaynağını eski bir kasaya takacağım ancak bu güç kaynağının fanı bozuk durumda bazen dönerken traktör gibi ses çıkartıyor.
Elimde lehim havyası, tel, pasta ve idare eder bir fan bulunmakta. PSU anakartında fan için soket bulunmuyor direkt olarak lehimlenmiş durumda bulunuyor. Lehimler ise anakartın arkasında yapılmış anakartı PSU'nun kalıbından sökmem gerekiyor. Bu kadar uzun uğraşmadan direkt Fan'ın kablolarını ortadan kesip diğer fanın kablolarıyla lehimleyip üstünü para bandı ile kapatsam bir sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle de olur veya kasa fanı varsa PSU'ya sığıyorsa onu PSU'ya takıp gücü de PSU'nun 4 pinli soketine takabilirsiniz kasa fanı PSU fanına göre daha sessiz çalışır.

Öyle de olur veya kasa fanı varsa PSU'ya sığıyorsa onu PSU'ya takıp gücü de PSU'nun 4 pinli soketine takabilirsiniz kasa fanı PSU fanına göre daha sessiz çalışır.
Psu eski olduğu için soket yoktu bende tıpkı dediğiniz gibi kasa fanını aldım soketi söktüm ardından psudaki bozuk fanın kablolarını ortadan kestim kırmızıyı kırmızıya , siyahı siyaha olacak şekilde sarıp lehim yaptım bir katta elektrik bandı attım. Şu an neredeyse sessiz sayılacak şekilde çalışıyor.

Psu eski olduğu için soket yoktu bende tıpkı dediğiniz gibi kasa fanını aldım soketi söktüm ardından psudaki bozuk fanın kablolarını ortadan kestim kırmızıyı kırmızıya , siyahı siyaha olacak şekilde sarıp lehim yaptım bir katta elektrik bandı attım. Şu an neredeyse sessiz sayılacak şekilde çalışıyor.
İyi yaptınız hocam kasa fanı daha sessiz oluyor ben de öyle yapmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı