Güç kaynağının iyi olması nereden anlaşılır ?

pc03

Hectopat
Yer
Antalya/Lara
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Başlıkta belirttiğim gibi güç kaynağının nesine bakarak iyi olup olmadığı anlaşılır ? Benim bildiğim modüler, +80 bronze,silver,gold,platinum bu bronze,gold... çok mu önemli şahsen CX750 var ben de ama bronze +80 bildiğiniz gibi. Eyer 750W-860W arası en iyi çok pahalı olmayan güç kaynağı ne olabilir ? Vatan Computer'den bakarsanız sevinirim. :D

750 watt 80 plus güç kaynağım var demişsin. Bence bu güç kaynağı GTX 660, HD 7870 ve R9 270X ekrankartlarının Amd tarafında CrosFirex, Nıvıdıa tarafında SLI'ı kaldırabilecek güçte. Şimdi sen neden güç kaynağı istiyorsun ki ? CrosFirex yada SLI'mı yapıcaksın ? Eğer öyleyse ekrankartı modelin nedir ? Bunlara cevap verirsen sevinirim. Ama illada alıcam diyorsan bu ikisinden birini alabilirsin. İkiside modüller güç kaynağıdır. Kullanmadığın kabloyu takmazsın.

http://www.vatanbilgisayar.com/guc-...er-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=63148

http://www.vatanbilgisayar.com/guc-...er-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=53665

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şu an bir güç kaynağı almıyorum. Merak ve belki biliyorsunuzdur arkadaşın sistemi ekran kartının çıkmasını bekliyoruz. Ama ani karar verdi arkadaş onboard ekran kartını kullanarak. Sistemi yarın belki beraber toplayacağız onun için sormaktayım.

- - - Güncellendi - - -

Bütçe 300-400 TL

İyi güç kaynağı ağır olur. Bronze,silver,gold,platinum gibi ibareler onun ne kadar verimli olduğunu gösteriyor. Yani 80+ platinum en verimli güç kaynağıdır. 80+ verimliliğe sahip 550-600Watt bir güç kaynağı yeterli olacaktır, platinum yada bronzie olması çok farketmez.

Sizce yaklaşık 300-400 TL güç kaynağı en iyi hangisi ? En az 750W olması gerekmekte ve benim dikkatimi Corsair HX serisi çekti. Ancak CX serisi de çok ucuz diğerlerine göre.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı