Güç Planı Değiştirince Sıcaklıklar Yükseliyor

bed0v1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 kullanıyorum ve işlemci sıcaklığını biraz düşürmek adına bilgisayarda ayarlarla oynarken şöyle bir şey fark ettim, Windows 10 kullanıyorum ve güç planını daha iyi performanstan en iyi performansa çekince işlemcinin sıcaklığı en az 5-6 derece artıyor ve ani dalgalanmalar yaşıyor, Afterburner'den baktığımda 55 derece olan işlemci fareyi herhangi bir yere hareket ettirdiğimde 60-62 seviyesine çıkıyor ve saniyeler içerisinde geri düşüyor. En iyi performans modunda olmadığımdaysa oyunlardaki FPS'im çok düşüyor. Önceki bilgisayarlarımda böyle saçma bir şey yoktu, düzeltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda FPS değerlerini stabile al.
Daha iyi performanstan yukarı çıkarma bence.
Ayrıca Ethernet kullanmıyorsan tavsiye ederim.
Bilgisayarda 7-8 uygulamayı aynı anda açık bırakma.

Güç seçeneğini en iyi performansa çekince sıcaklık artması normal sonuç da tam güç çalışın diyorsun işlemciye ekran kartına ancak dalgalanmaları çözemedim farklı bir sorun olabilir.

Nasıl yani? Hangi plandan hangi plana çektiniz? Fotoğraf atın lütfen.
Buradaki güç ayarını diyorum, orta ayarlardan en yükseğe çekince oluyor bu durum.
Oyunda FPS değerlerini stabile al.
Daha iyi performanstan yukarı çıkarma bence.
Ayrıca Ethernet kullanmıyorsan tavsiye ederim.
Bilgisayarda 7-8 uygulamayı aynı anda açık bırakma.
Fps'i stabil yapamıyorum sıkıntı orada, aniden 200'den 90'a düşüyor ve çok sık oluyor.
Güç seçeneğini en iyi performansa çekince sıcaklık artması normal sonuç da tam güç çalışın diyorsun işlemciye ekran kartına ancak dalgalanmaları çözemedim farklı bir sorun olabilir.
Sıcaklık artmasını anlarım ama onlarca bilgisayar kullandım ilk defa bu kadar sorun çıkartıyor bana, bir sıkıntısı var ama çözemedim...

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    64,9 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı