Güç seçenekleri oyun için nasıl ayarlanmalı?

kanfur

Kilopat
Daha fazla  
Yüksek performansta çok ısınma olmaya başladı. PC kapanıyor, mavi ekran hataları almaya başladım. İlk sorum, yaz aylarında sıcaklıklar buna sebep olacak kadar etkili mi? Çünkü yaz mevsimiyle başladı (PC'nin olduğu oda kışın 21, yazın 26-29 değişti.)
İkinci sorum dengeli yapınca ayarları ısınma azaldı ama FPS düşüşleri de olmadı. Neden yüksek performans önerildi? Dengeli FPS düşmesi gerekmiyor muydu? Yazın dengeli, kışın yüksek mi yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek Performans'daki ayarları değiştirdiniz mi? Değiştiriyseniz eski haline geri çevirin.
Mavi ekran almanızın nedeni çoğunlukla OC(overclock) ya da sürücü çakışmaları olur(bu zamana kadar sıcaklıktan dolayı hiç mavi ekran yemedim).

Yüksek performansta çok ısınma olmaya başladı. PC kapanıyor, mavi ekran hataları almaya başladım. İlk sorum, yaz aylarında sıcaklıklar buna sebep olacak kadar etkili mi? Çünkü yaz mevsimiyle başladı (PC'nin olduğu oda kışın 21, yazın 26-29 değişti.)
İkinci sorum dengeli yapınca ayarları ısınma azaldı ama FPS düşüşleri de olmadı. Neden yüksek performans önerildi? Dengeli FPS düşmesi gerekmiyor muydu? Yazın dengeli, kışın yüksek mi yapmalıyım?

O güç ayarları ile ilgisi olmadığını düşünüyorum
Sıcaklıklar kaç derece.
Sistem ne.

Sistem rtx 2080 max q değil. İ9-9880H işlemci 32 gb ram. Sistem sağlam pc çok eski değil.güç seçeneklerinin Hepsini nasıl sıfırlarım? tüm güç seçeneklerini nasıl görünür yaparım?

Geri
Yukarı