Güç seçeneklerinden yüksek performansa aldıktan sonra FPS düşüşü

Zbyszek

Centipat
2 gün önce işlemcime termal macun yenilemesi yaptım daha sonra güç seçeneklerinden yüksek performansa alıp ayarlarda birkaç değişiklik yaptım yaptığım değişiklikler sabit diski kapatmak için beklenen süreyi 0 ve en düşük ve en yüksek işlemci durumunu 100 yaptım sonra oyuna girdim çok düşük ve oyunun bana verdiği en yüksek çözünürlükte oynarken 20 10 FPS düşmesi yiyordu durmadan en düşük çözünürlük ve en düşük ayarlara alsam bile ara sıra drop yiyorum. Güç seçeneğini değiştirmeden önce olan seçenek dengeliydi.
Sistemim:
A8 6600K
Gigabyte F2A88XM-D3H
500GB HDD
400 Watt PSU
4+2 RAM (Görev yöneticisinde 3,6 olarak gösteriyor)

Bu siteden hwmontörü indirin hocam oradan da bakabilirsiniz.
Hocam benim tahminimce stok soğutucu yetersiz kalıyor, çünkü termal macun sürmek için 10 tane video izledim yanlış yaptığımı düşünmüyorum. Neyse bir maça gireyim sıcaklık değerlerini atarım hemen. Hwmonitör bende yüklü.

Hocam benim tahminimce stok soğutucu yetersiz kalıyor, çünkü termal macun sürmek için 10 tane video izledim yanlış yaptığımı düşünmüyorum. Neyse bir maça gireyim sıcaklık değerlerini atarım hemen. HWMonitor bende yüklü.

FM2 soket işlemciler fazlasıyla ısınıyor. Stok soğutucuları zayıf gelebiliyor. Tıpkı AMD'nin Ryzen 5 3600 yanında verdiği stok soğutucunun zayıf kalması gibi.

Afterburner değerleriniz nelerdir kullanımlar normal mi?
Sıcaklıklıklar ortalamanın üzerinde mi, üzerindeyse termal macun yenilediğinizi belirtmişsiniz işlemci soğutucunuzun düzgün bir şekilde montajlandığını kontrol eder misiniz?

Afterburner değerleriniz nelerdir kullanımlar normal mi?
Sıcaklıklıklar ortalamanın üzerinde mi, üzerindeyse termal macun yenilediğinizi belirtmişsiniz işlemci soğutucunuzun düzgün bir şekilde montajlandığını kontrol eder misiniz?

Hocam Afterburner ile oyun içi sıcaklıklara bakarken sadece GPU gözüküyor.
Şu an HWMonitor'de 54 derecelerde maçtayım şu an. (yükleme ekranı)
Stok soğutucu bir gram bile hareket etmiyor fan kısmıda aynı şekilde.

Hocam Afterburner ile oyun içi sıcaklıklara bakarken sadece GPU gözüküyor.
Şu an HWMonitor'de 54 derecelerde maçtayım şu an. (yükleme ekranı)
Stok soğutucu bir gram bile hareket etmiyor fan kısmıda aynı şekilde.
BIOS'tan fan ayarlarınızı en yüksek değere getirir misiniz ?
Birde işlemci kullanım değerlerini kontrol ediniz hızlarında sorun var mı?

Geri
Yukarı