Güç Tuşuna Basıldığında PC Açılıp Kapanıyor

Musa SAĞLAM

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın güç tuşuna bastığımda monitöre hiç bir görüntü gelmeden PC kendini kapatıyor ve 1-2 saniye sonra açılıyor aynı şekilde reset tuşuna basana kadar devam ediyor. 2 gündür bu şekilde. Kasanın termizliğini filan yaptım ekran kartını, RAM'i söküp temizledim. İşlemcinin fanını çıkarmadan üstünden biraz birikmiş tozları aldım. Başka forumlarda işlemci sıcaklığıyla alakalı olduğunu filan okudum ama bununla pek ilgisi yok gibi çünkü ASUS Allsuit programından baktığımda işlemci 27 derece gözüküyor boş yükte. İşlemci Fanıda gayet sessiz çalışıyor.

Adsız.png

Onun dışında virüs taraması vs yaptım Malwarebytes Antimalware kullanıyorum. Virüs filanda yok. İşlemcim i5 4590 stok fan var. Recep abiden bildiğim kadarıyla bu işlemci extra güçlü bi fan gerektirmiyor.Yani sorunu bi türlü anlayamadım.Güç tuşuna bastığımda sürekli kapanıp açılıyor ama restart düğmesine bastığımda düzeliyor. Ne zaman PC'yi kapatıp açsam böyle. Evimin yakınında inşaat var acaba elektrik şebekesinden az amper geldiğinden dolayı olabilir mi diye düşünüyorum. Bi yerde okumuştum. Güç kaynağımda sistemime yeterli Corsair VS550 80plus kullanıyorum. PC daha 3 yıllık. Aynı olay daha öncede 1-2 kere başıma geldi ama sadece 30 dakikalık bi sorundu hemen ardından düzeldi şimdi ise her PC'yi açışımda bu sorunla karşılaşıyorum. Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı