Papara sanal kart nasıldır?

Charaa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şimdilik yapacağım alışveriş için bir kart lazım. 17 yaşındayım 18'e girmeme de çok az kaldı o yüzden veli izni ile hiç uğraşmamak için sanal kart açtım ama daha önce hiç kullanmadığımdan bazı sorularım var. Sıkıntı yaşamak istemiyorum çünkü. Karta ATM'den para yükleyebiliyor muyuz ve yüklerken vs. herhangi bir kesinti/komisyon söz konusu oluyor mu? Bir de herhangi bir ödeme limiti var mı?

Babanın izni ile kendi hesabını kur ve kimliğini yaz bilgilerini yaz.
Sonucunda aylık yaklaşık 500.000 Tl gibi bir limitiniz olacak bir çok şey mevcut.
Yani sanal kart ile yapabilecekleriniz çok kısıtlı.
Para dahi yatıramazsınız havale veya transfer gerekir.

Akbank ile komisyon almiyor.
Para yuklemek icin ya bir yerden para atacaksin ya da bir tane kart satin alacaksin 10TL verip.
Bence uğraşılmaya değmez kendi kimliğini yazıp paparadan fiziksel kart istetmeli çünkü atm para yutar ise sıkıntı oluyor diğer türlü. Başıma geldi 1 ay bekledim..

Güzeldir hep oradan alışveriş yapıyorum çok kolay oluyor 18 yaş altı banka hesabım internet alışverişlerine izin vermediği için parayı havale ile oraya aktarıp kullanıyorum işimi görüyor.

Babanın izni ile kendi hesabını kur ve kimliğini yaz bilgilerini yaz.
Sonucunda aylık yaklaşık 500.000 Tl gibi bir limitiniz olacak bir çok şey mevcut.
Yani sanal kart ile yapabilecekleriniz çok kısıtlı.
Para dahi yatıramazsınız havale veya transfer gerekir.

Bence uğraşılmaya değmez kendi kimliğini yazıp paparadan fiziksel kart istetmeli çünkü atm para yutar ise sıkıntı oluyor diğer türlü. Başıma geldi 1 ay bekledim..
Hocam sadece tek bir işlem yapıcam. Bir işlem için babamı uğraştırmak ve babamla uğraşmak istemiyorum. Zaten eğer şu anlık gerekmese kısa bir süre sonra 18 yaşıma gireceğim için beklerim. Ama bana bu hafta lazım. Sadece sorduğum şeyleri merak etmiştim. ATM'den para yatırılıyor mu şimdi tam anlamadım?

Bu arada başka bir banka kartından para atarken bir komisyon falan olmuyorsa parayı o şekilde de atabilirim.

Hocam sadece tek bir işlem yapıcam. Bir işlem için babamı uğraştırmak ve babamla uğraşmak istemiyorum. Zaten eğer şu anlık gerekmese kısa bir süre sonra 18 yaşıma gireceğim için beklerim. Ama bana bu hafta lazım. Sadece sorduğum şeyleri merak etmiştim. ATM'den para yatırılıyor mu şimdi tam anlamadım?

Bu arada başka bir banka kartından para atarken bir komisyon falan olmuyorsa parayı o şekilde de atabilirim.
işlemi anlat derman olalım.

Başka bankadan para atabilmek için sözleşmeliye geçmeniz gerekir. ATM'den para yatırabiliyorsunuz. Şoktan 5 tlye kartı alın hesaba tanımlayın 5tlyi geri veriyor zaten. Eğer uğraşmak istemiyorsanız yatır kısmına tıklayıp ATMden QR ile yükleyebiliyor olmanız lazım.

Başka bankadan para atabilmek için sözleşmeliye geçmeniz gerekir. ATM'den para yatırabiliyorsunuz. Şoktan 5 tlye kartı alın hesaba tanımlayın 5tlyi geri veriyor zaten. Eğer uğraşmak istemiyorsanız yatır kısmına tıklayıp ATMden QR ile yükleyebiliyor olmanız lazım.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı