Güç tuşuna basılı tutup kapattığımda bellekleri çıkarmam gerekiyor

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Anakart
ASUS Prime H310M-F R2.0
İşlemci
Intel Core i3-9100F
Bunu iki kez yaşadım. İlk geçen yıl oldu. O zaman sistem açılırken kapandı, sonra tekrar açtığımda açılmadı. Bugün Windows yüklenirken donduğu için güç tuşuna basılı tutup kapattım. Ardından açtığımda kendini kapatıp tekrar başlattı. Sistem açılmıyordu.

Ben de doğal olarak bellekleri çıkarıp taktım. Aynı durum oluştu. Sonra bellekleri tek tek taktım. Sistem sorunsuz açıldı. Peki sizce neden böyle bir şey olmuş olabilir? Yani bellekleri çıkarıp takmak neden gerekiyor? Neden güç tuşuna basılı tutulduğunda bellekler etkilendi?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Bu işlemi fişten çekik olarak yapın. Olmazsa tek olarak da deneyin. Yine de olmazsa anakart sıkıntılı olabilir.

RAM içerisindeki bobinler elektrik tutarlar güç tuşuna basarak kapatmanız elektiriği boşaltmadığından olabilir. En iyisi RAM'ler anakarttan sökülmeden 3 5 defa güç tuşuna bas çek yaparak elektiriği boşaltmanız.

RAM içerisindeki bobinler elektrik tutarlar güç tuşuna basarak kapatmanız elektriği boşaltmadığından olabilir. En iyisi RAM'ler anakarttan sökülmeden 3 5 defa güç tuşuna bas çek yaparak elektriği boşaltmanız.
Sistem kapalı kaldığında içindeki elektrik boşalmıyor mu? Birkaç kez çalıştırıp kapatınca mı boşalıyor?
RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Bu işlemi fişten çekik olarak yapın. Olmazsa tek olarak da deneyin. Yine de olmazsa anakart sıkıntılı olabilir.
Sanırım konuyu tam olarak okumadınız. Son paragrafı okursanız sorularımı görebilirsiniz. İyi akşamlar dilerim. :)

@Mucosoft gayet iyi okudum. Dediklerimi deneyin. Hiçbirisi olmazsa anakarta odaklanın. Anakart RAM slotundaki arıza da sebep olabiliyor.

@Mucosoft gayet iyi okudum. Dediklerimi deneyin. Hiçbirisi olmazsa anakarta odaklanın. Anakart RAM slotundaki arıza da sebep olabiliyor.
Ben sorunun çözüldüğünü söyledim. Neden böyle bir çözüm önerisi sunduğunuzu anlamadım. Tam olarak hangi sorun için söylediniz? Güç tuşunun bellekleri etkilemesi olayı için mi bu çözümü verdiniz?

Bunun nedeni de dediğim şeylerden olabilir. O zaman tekrar olursa deneyin.

Geri
Yukarı