Çözüldü Güç tuşuna basıyorum ama bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lazko

Femtopat
PC'yi alalı 2 hafta oldu. Bugün PC'ye girdim. Güç tuşuna 4-5 kez bastım ama açılmadı. Sonradan açıldı. Acaba anakartta veya başka bir parçada sorun var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam şimdi açılıyor.acaba önemli bir sıkıntısı varmıdır?sizce garantiye gönder melimiyim?

Hayır hocam garantiye göndermenize gerek yok kanımca. :)
Size aşağıda bahsettiğim yöntemi yapın bir de statik elektirik olmuş olabilir. Hepimizin başına gelebilir ve geldi de... :)

- Üstadım, öncelikle sistemi sağlıklı biçimde kapatınız,
- Akabinde power anahtarını kapatın,
- Ne olur ne olmaz her şey tam olsun diye powerdan çıkan kabloyu prizden çıkarın veya direkt power'a giren kabloyu çıkarın,
- kablolar çıkmışken hiç elektirik gelmiyorken bilgisayarı açma tuşuna basın. Bu güç tuşuna basma işlemini 5 6 kere yapın ve daha sonra kabloları takıp, anahtarı açıp sisteminizi kullanmaya başlayın. :)

Keyfini sürün! :) ✋🏼

Saygılarımla. 🌹
Düğmeden gelen jumper kablosunu kontrol edin,
Anakart üzerinde düğme varsa ondan açmayı deneyin anında açılacak mı? Yoksa tornavida ile kısa devre yapıp deneyin anında açılıyorsa düğmede sorun olabilir hocam. 🥶
Hocam şimdi açılıyor.acaba önemli bir sıkıntısı varmıdır?sizce garantiye gönder melimiyim?

Size aşağıda bahsettiğim yöntemi yapın bir de statik elektirik olmuş olabilir. Hepimizin başına gelebilir ve geldi de... :)

- Ne olur ne olmaz her şey tam olsun diye powerdan çıkan kabloyu prizden çıkarın veya direkt power'a giren kabloyu çıkarın,
- kablolar çıkmışken hiç elektirik gelmiyorken bilgisayarı açma tuşuna basın. Bu güç tuşuna basma işlemini 5 6 kere yapın ve daha sonra kabloları takıp, anahtarı açıp sisteminizi kullanmaya başlayın. :)

Saygılarımla. 🌹

Çözüm

Saygılarımla. 🌹
Çok teşekkür ederim hocam☺️☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı