Güç tuşuna bastıktan sonra geç açılma

Caglar95

Kilopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
240GB
Ekran kartı
Rx570
Anakart
Gigabyte B450M
İşlemci
Eymen 5 2400G
Merhaba,
Bilgisayar güç tuşuna bastığımda bilgisayarda hiçbir tepki olmuyor aradan 1-2 dakika geçtikten videodaki gibi açılıyor. Açıldıktan sonra çalışmasında vs hiçbir sorun yok sadece açılırken böyle bir sıkıntı var. PSU'yu soketini anakarttan çıkartıp yeşil kabloyla kısa devre yaptırdığımda PSU ve fanlar sorunsuz direkt çalışıyor. Durumu video olarak da ekledim, sorun neden kaynaklı yardımcı olur musunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba,
Bilgisayar güç tuşuna bastığımda bilgisayarda hiçbir tepki olmuyor aradan 1-2 dakika geçtikten videodaki gibi açılıyor. Açıldıktan sonra çalışmasında vs hiçbir sorun yok sadece açılırken böyle bir sıkıntı var. PSU'yu soketini anakarttan çıkartıp yeşil kabloyla kısa devre yaptırdığımda PSU ve fanlar sorunsuz direkt çalışıyor. Durumu video olarak da ekledim, sorun neden kaynaklı yardımcı olur musunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Switch temassızlık yapıyordur kısa devreyle tekte çalışıyorsa çünkü kaç kere bastın ve birinde algılayıp açtı direkt diğerlerinde hiç iletim olmadı. Switch'te sorun yoksa kabloyu değiştirme yoluna git.

Merhaba,

Anakartta takılı olan güç ve reset pinlerini çıkarıp tornavida ile kısa devre yaparak deneyin eğer hiçbir sıkıntı yoksa sorun güç tuşundadır muhtemelen.

Dostum bir şeyi açmana tornavida dokundurmana gerek yok ortada sorun da yok BIOS'tan yapılan bir ayar bilgisayarı kapattıktan sonra anakart bütün giriş çıkışları elektriğe kapatıyor güç tuşuna bastığınızda biraz geç tepkimeye giriyor. Durum bundan ibaret sanırsam BIOS ErE diye bir ayardı.

1 2 dakikaymiş ban saniye sandım.

Son düzenleme:
Dostum bir şeyi açmana tornavida dokundurmana gerek yok ortada sorun da yok BIOS'tan yapılan bir ayar bilgisayarı kapattıktan sonra anakart bütün giriş çıkışları elektriğe kapatıyor güç tuşuna bastığınızda biraz geç tepkimeye giriyor. Durum bundan ibaret sanırsam BIOS ErE diye bir ayardı.

1 2 dakikaymiş ban saniye sandım.
Okumadan yazıp ardından kendi mesajını kendin cevaplıyorsun eyvallah

Kısa devre yaptırdığında güç anında geliyorsa;

1- Power switch'i değiştirip dene
2- Switch'den powera giden kabloyu değiştir

İkisini birlikte yapman da kesin sonuç olacaktır muhtemelen.

Merhaba,

Merhaba daha önce çalışıyor muydu normal şekilde birden biremi oldu bu durum.

Temizlik veya başka bir durum için müdahale etinizmi verdiğim linkten yazılımı indirip PSU test eder misiniz?

Genelikle bu tip durumlar PSU içinde kondansator arızası ile ilgili başka bir şeyde olabilir tabii ki moralinizi bozmak istemem denemeden anlayamasınız.

Anakart üzerindeki tüm soketlerin iyice oturduğundan emin olun benzer durum başıma geldi daha önce acele etmeyin tek tek kontrol edin insan bu tip durumlarda sonuç elde edemeyince sinirleniyor ister istemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı