Güç tuşunun gecikmesi

MertV

Centipat
Daha fazla  
Eskiden basardım açma tuşuna, sonrasında açılırdı ve sıradan bir basıştı bu, yaklaşık 1 saniye falan. Şimdi ise bu 3-4 saniye veya daha uzun sürüyor. Sebebi nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bilgisayar: Excalibur G650.

Anakart arızası olabilir, bir baktırın derim.

Basmış olduğun güç düğmesi tuş görevi görüyor yani iki kabloyu birbirine temas ettirip akımı geçirmesi gibi daha çok BIOS kaynaklı olabilir BIOS Update yapmanızı tavsiye ederim.

Tuşa bastıktan sonra ekran geliyor bilgisayarın o ekranda durduğu süre, açılma süresi mi uzadı yoksa güç tuşu bastığını geç mi algılıyor?

Tuşa bastıktan sonra ekran geliyor bilgisayarın o ekranda durduğu süre, açılma süresi mi uzadı yoksa güç tuşu bastığını geç mi algılıyor?

Güç tuşuna basılı tuttuğum süre yani 1 saniye basıp çekince açılmıyor 3 saniye basmam gerekiyor.
Güç tuşuna basılı tuttuğum süre yani 1 saniye basıp çekince açılmıyor 3 saniye basmam gerekiyor.
Eskiden 1 saniyede açılırdı.

Ne kadar zaman sonra bu oldu? Eğer zaman aralığı fazla ise zamanla temassızlık olmuş olabilir. Eğer kısa ise anakartta bir şey olabilir. 2 türlüde bilgisayarcıya göstert derim.

Ne kadar zaman sonra bu oldu? Eğer zaman aralığı fazla ise zamanla temassızlık olmuş olabilir. Eğer kısa ise anakartta bir şey olabilir. 2 türlüde bilgisayarcıya göstert derim.

2019'un sonunda aldım ama hiç bakıma götürmedim ama bebek gibi bakmışımdır. (Teşhir ürünüydü eskiden Media Markt'ta)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…