Güç tuşunun gecikmesi

MertV

Centipat
Daha fazla  
Eskiden basardım açma tuşuna, sonrasında açılırdı ve sıradan bir basıştı bu, yaklaşık 1 saniye falan. Şimdi ise bu 3-4 saniye veya daha uzun sürüyor. Sebebi nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bilgisayar: Excalibur G650.

Anakart arızası olabilir, bir baktırın derim.

Tuşa bastıktan sonra ekran geliyor bilgisayarın o ekranda durduğu süre, açılma süresi mi uzadı yoksa güç tuşu bastığını geç mi algılıyor?

Güç tuşuna basılı tuttuğum süre yani 1 saniye basıp çekince açılmıyor 3 saniye basmam gerekiyor.
Güç tuşuna basılı tuttuğum süre yani 1 saniye basıp çekince açılmıyor 3 saniye basmam gerekiyor.
Eskiden 1 saniyede açılırdı.

Ne kadar zaman sonra bu oldu? Eğer zaman aralığı fazla ise zamanla temassızlık olmuş olabilir. Eğer kısa ise anakartta bir şey olabilir. 2 türlüde bilgisayarcıya göstert derim.

Ne kadar zaman sonra bu oldu? Eğer zaman aralığı fazla ise zamanla temassızlık olmuş olabilir. Eğer kısa ise anakartta bir şey olabilir. 2 türlüde bilgisayarcıya göstert derim.

2019'un sonunda aldım ama hiç bakıma götürmedim ama bebek gibi bakmışımdır. (Teşhir ürünüydü eskiden Media Markt'ta)

Geri
Yukarı