Satılık Güçlendirilmiş Zalman notebook soğutucu (özel yapım)

Makaleler
20
Zalman nc-11 notebook soğutucunun üzerinde yer alan 220mm'lik devasa fan, aynı boyutta daha güçlü motora sahip başka bir fan ile değiştirilmiştir.

Normalde notebook soğutucu fanları 5V ile USB'den beslenirler. Bu fan 9V ile adaptör ve güç kablosuyla beslenmektedir. Adaptörü prize taktığınızda fan en yüksek devirde döner. Dilerseniz USB üzerinden daha düşük devirde de çalıştırabilirsiniz. Güç kablosu eklendiği için fan devir ayarı yoktur.

Normalde kendi üzerindeki fan en fazla 700 RPM değerine ulaşmakta idi. Bu fan adaptör ile rahat iki katını geçebiliyor. Tahminim 1500 RPM üzeri. Büyük bir fanın 1500 üstü RPM'de dönmesi hâliyle biraz ses çıkartıyor.

Birçok notebook soğutucu kullandım. Şu an custom olmayan piyasadaki hiçbir notebook soğutucu daha iyi hava akışı sağlamaz. Ben 4 fanlı yeni bir model yaptığımdan bu fazlalık oldu.

Ortadaki fanın güçlendirilmesi dışında başka bir yere müdahale edilmemiştir. Soğutucu 17.3 inç laptopları desteklemekte olup 1.20 kg ağırlığındadır ve üst yüzey metaldir. İstediğim fiyat 220 TL'dir.

Soğutucunun sesini duymak için ulaşınız: [email protected]

8945971691570.jpeg

31kZMLh1C8L._AC_.jpg

2716613751104dc714172bbd0f657473d9f72.jpeg

Zalman NC-11 notebook soğutucunun üzerinde yer alan 220Mm'lik devasa fan, aynı boyutta daha güçlü motora sahip başka bir fan ile değiştirilmiştir.

Normalde notebook soğutucu fanları 5V ile USB'den beslenirler. Bu fan 9V ile adaptör ve güç kablosuyla beslenmektedir. Adaptörü prize taktığınızda fan en yüksek devirde döner. Dilerseniz USB üzerinden daha düşük devirde de çalıştırabilirsiniz. Güç kablosu eklendiği için fan devir ayarı yoktur.

Normalde kendi üzerindeki fan en fazla 700 RPM değerine ulaşmakta idi. Bu fan adaptör ile rahat iki katını geçebiliyor. Tahminim 1500 RPM üzeri. Büyük bir fanın 1500 üstü RPM'de dönmesi hâliyle biraz ses çıkartıyor.

Birçok notebook soğutucu kullandım. Şu an Custom olmayan piyasadaki hiçbir notebook soğutucu daha iyi hava akışı sağlamaz. Ben 4 fanlı yeni bir model yaptığımdan bu fazlalık oldu.

Ortadaki fanın güçlendirilmesi dışında başka bir yere müdahale edilmemiştir. Soğutucu 17.3 inç laptopları desteklemekte olup 1.20 kg ağırlığındadır ve üst yüzey metaldir. istediğim fiyat 220 TL'dir.

Soğutucunun sesini duymak için ulaşınız: [email protected]

Eki Görüntüle 1490187

Eki Görüntüle 1490185

Eki Görüntüle 1490186

Fiyat yüksek olmuş, sıfırı 259₺.

Geri
Yukarı