Güçlü antivirüs pogramı

HüseyinAze

Hectopat
Yer
Azerbaycan, Bakü
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi
Selam arkadaşlar. Dün bilgisayarıma GTA yükledim. Sonra sildim. Ondan sonra bilgisayara virüs düştüğünü fark ettim. Şöyle ki, bilgisayar kasmaya başlıyor, yönetici aletlerini açmamaya başladı ve "izinler kapalı" diye hata verdi. 360 Total Security ile tarama yaptım, 9 tehlike buldu ve sildim. Tekrar açtığımda laptopumu yine aynı şeyler yaşanıyor. Kasmaya başlıyor, programları geç açıyor. Sistem geri yükleme bile çalışmadı. USB'yi boot edip, sitem onarma da yaptım yine aynı şey. Disk temizleme, disk taraması da yaptım yine kasıyor. Başka yöntem biliyor musunuz? Önereceğiniz çok güçlü antivirüs programı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky Internet Security yeterlidir. Alternatif olarak da Bitdefender güzeldir. Yüklediğiniz oyun korsan sanırım. Virüsün kaynağı buyken antivirüs biraz saçma olur. Çünkü crack dosyaları virüs olarak algılanır, yüklemek için yine devredışı bırakmanız gerekir.

Ayrıca sistem geri yükleme ile virüsten kurtulamazsınız, aksine işler iyice çorbaya döner.

Selam arkadaşlar. Dün bilgisayarıma GTA yükledim. Sonra sildim. Ondan sonra bilgisayara virüs düştüğünü fark ettim. Şöyle ki, bilgisayar kasmaya başlıyor, yönetici aletlerini açmamaya başladı ve "izinler kapalı" diye hata verdi. 360 Total Security ile tarama yaptım, 9 tehlike buldu ve sildim. Tekrar açtığımda laptopumu yine aynı şeyler yaşanıyor. Kasmaya başlıyor, programları geç açıyor. Sistem geri yükleme bile çalışmadı. USB'yi boot edip, sitem onarma da yaptım yine aynı şey. Disk temizleme, disk taraması da yaptım yine kasıyor. Başka yöntem biliyor musunuz? Önereceğiniz çok güçlü antivirüs programı var mı?
Malwarebytes Anti-Malware kullanabilirsiniz.
Temel olarak karşı koyabildiği tehditler arasında trojanlar, rootkitler, solucanlar, spywarelar ve çok daha fazlası yer alıyor.
Bir diğeri Advanced SystemCare'yi öneririm. Bakım-onarım ve çeşitli birçok özelliği ile sisteminizdeki sorunları çözüme kavuşturur. Bu ikisi yeterli olur zaten. Normal bir kullanıcı iseniz sisteminize yüksek derecede bir saldırı yapılmayacağı için yeterlidir. 😉 Şayet bir antivirüs içinde tam verimlilikten yararlanmak istiyorsanız ücret ödeyip almanızı tavsiye ederim. Diğer türlü pek bir artısı olmayacaktır.

Bir diğeri Advanced System Care'i öneririm. Bakım-onarım ve çeşitli birçok özelliği ile sisteminizdeki sorunları çözüme kavuşturur.
Buna hiç katılmıyorum. Bakım-onarım, sistem sorunlarını çözmek dediğiniz işlemleri tamamen safsatadan ibaret. Kayıt defterini saçma sapan değiştirip sistemin kararsız çalışmasına sebep oluyor. Tamamıyla bloatware olan IOBit ürünlerini artık forumda önermeyiniz lütfen.

Buna hiç katılmıyorum. Bakım-onarım, sistem sorunlarını çözmek dediğiniz işlemleri tamamen safsatadan ibaret. Kayıt defterini saçma sapan değiştirip sistemin kararsız çalışmasına sebep oluyor. Tamamıyla bloatware olan IOBit ürünlerini artık forumda önermeyiniz lütfen.
Neden peki, ben kaç senedir kullanıyorum belli temizlikleri ve vakitten kurtarıyor, şahsen sistemimde de herhangi olumsuz bir şey oluşmadı bugüne kadar. Aksine yararlandım ve pek çok kez çözümlememe fayda sağladı. Bu birazda kullanıcıyla da alakalı. Nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili bir durum. Elinizdeki sistemi bilmediğim için birşey diyemem. Kimine göre gereksiz de olabilir veya sistemi düşüktür kasar vs. Ama bunu zaten sizin bulmanız gerekir, sisteminizin durumuna göre yani ihtiyaça göre neyse onu kullanmalı herkes. Sonuçta bir çeşitli bir antivirüste bazı durumlarda bazen işe yaramıyor.

Nedenini Sosyal'de biraz konuları araştırarak bulabilirsiniz. Temizlik dediği şeyler geçici dosyaları silmek. Optimizasyon dediği şeyler de kayıt defterine olmaması gerektiği şekilde müdahale etmek. Kullanıcıyla alakalı bir durumu da yok. İllet bir uygulama ASC. Üreticisinin bütün uygulamaları gibi tabii.

Nedenini Sosyal'de biraz konuları araştırarak bulabilirsiniz. Temizlik dediği şeyler geçici dosyaları silmek. Optimizasyon dediği şeyler de kayıt defterine olmaması gerektiği şekilde müdahale etmek. Kullanıcıyla alakalı bir durumu da yok. İllet bir uygulama ASC. Üreticisinin bütün uygulamaları gibi tabii.
Size göre olabilir ancak ben katılmıyorum. Evet müdahale etmeden sorunları çözemeyeceği gibi. Siz bu tür işlerinizi manuel olarak yapabilirsiniz, tercihen. Ama benim için artıda şahsen.

Maalesef zamanında ben de IOBit ürünlerinden birini önermiştim, uzun yıllar da kendim kullanmıştım. Sonra arka planda başka bir şeyi kontrol ederken uygulamanın ciddi şekilde veri çaldığında şahit oldum, araştırınca IOBit firmasının ciddi data hırsızlıkları geçmişleri olduğunu ve başka katakulliler çevirdiklerini, hatta uygulamalarının kodlarını yer yer rakiplerinden çaldıklarını da öğrendim. Derhal sildim. O gün bu gündür de IOBit olan hiç bir şeyi önermiyorum.

Dahası, daha da kötüsü, CCleaner gibi çok iyi bilinen bir uygulama da 2 yıl önce satıldı ve şu an gizliden Telemetry yapıp reklam sitelerine bilgi satışı yapıyor. Temizlik uygulamalarının geldiği nokta bu.

Windows'un kendi temizlik uygulaması ise muhteşem bir şekilde çalışıyor. Temizlik yapmak istediğiniz diske sağ tıklayın, diski temizle diyin, kısa bir arama ile size muhteşem temizlik raporu sunacaktır. Fazlasına hiç gerek yok.

Ayrıca uygulama kaldırıcı isteyenler BC Uninstaller yükleyebilir. Tamamen açık kaynaklı bir uygulama.

Sürücü yüklemek için ise ihtiyacınız olan sadece ekran kartı sürücülerini yüklemek. Gerisini Windows'a bırakın. Belki bir iki sürüm eski sürücü yükler ama en azından o Windows sürümü ile tam uyumlu olan bir sürücü yüklenmiş olur. Sağlamlık, yenilikten önce gelir sonuçta.

Antivirus olarak da, bir zamanlar "sistemi yavaşlatıyor" dedikodularıyla insanımızın diline düşmüş ama bugün her konuda çok iyi çalışan Norton'u öneririm. Fiyatları çok uygun ve son yıllarda ilk 3'e girmediği test yok. Ayrıca da artık sistemi yavaşlatmıyor :) Dahası, 5 veya 10 hesaba kadar toplu alınabiliyor. En son 180 liraya 10 hesap alınıyordu yıllık. Yani 10 kişi bir araya gelirseniz kişi başı bir hamburgerden ucuza geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı