Güçlü APU sistem toplama

Mehdi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle bütçe belirteyim. Bütcemiz yaklaşık 75 HZ 1 MS Freesync monitör dahil 4000 TL. SSD kullanacağız depolama olarak o da elimizde mevcut.Bir arkadaşım için sistem toplamaya karar verdik. Fakat bütçesi pek fazla olmadığından APU sistem toplayalım dedik. Ben bir kaç video izledim. Az çok olayın mantığını anladım. Fakat bu işler 1, 2 video ile olmuyor :) Tekrar Technopat ailesinin bilgili arkadaşlarına başvuralım dedim.. Öncelikle yanlış anlamadıysam eğer; Apu sistemde RAM çok önemliymiş. Özellikle çift kanal olması. Ne kadar RAM o kadar performans olarak algıladım. Yanlışım var ise düzeltirsiniz. Birde bu RAM'ları ekran kartına verebiliyormusuz mesela 2GB'nı. Yanlış anlamadıysam buna 4GB da verebiliyor muyuz ? Her neyse kısacası oynayacağı oyunlar çoğunlukla Pubg Mobile versiyonu olacak.. PUBG Mobile de çekirdek önemli diye biliyorum. APU'da ne kadar sağlıklı olur sizlerden fikir edineceğiz.. Onun dışında BF1, Apex Legend klasik güncel oyunlar. Oynarsa PUBG PC versiyon.. Ben kendimce şöyle bir sistem topladım. Sizin ekstra bilgilerinizi kesinlikle dikkate alacağım..

İşlemci: AMD Ryzen ™ 5 2400G 3.6GHz

Anakart: Gigabyte B450M S2H Socket AM4, DDR4 3200(O.C.)

RAM: Adata DDR4 16GB(2x8GB) 3200MHz XPG GAMMIX D10 DUAL RED Ram

KASA VE GÜÇ KAYNAĞI BİR ARADA: Dark N10 Advanced 500W 80+ Bronze 5x12cm Kırmızı Fanlı, Fan Kontrolcülü, Full Cam Yan Panelli

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe dahilinde anakart ve ram kombinasyonun da çıkılabilecek en yüksek mhz değerine ulaşmak lazım 3200 mhz de yeterli fakat apu sistemi ram hızı doğrudan etkiliyor ve dediğiniz gibi çift kanal olması avantajdır.

OC yapabileceğim anakarti seçtim iste.3200 MHZ cikabilecegiz. 16 GB ram ile. Monitöre gücü yetse aslında hazır sistem toplayacağız ama malasef. Dolar artışı bir anda piyasayı fena salladı.
Bütçe dahilinde anakart ve ram kombinasyonun da çıkılabilecek en yüksek mhz değerine ulaşmak lazım 3200 mhz de yeterli fakat apu sistemi ram hızı doğrudan etkiliyor ve dediğiniz gibi çift kanal olması avantajdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı