Güçlü telefonlara macOS kurulabilir mi?

Yer
Çorum
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben aktif olarak sanal makinede macOS Big Sur kullanmakta ve Windows kullanmakta olan biriyim ve Hackintosh yapmayı biliyorum denebilir. Merak ettiğim şu Snapdragon 855 veya 865 tarzı işlemcileri olup da grafik birimi, donanımı yeterli Android cihazlara neden kurulamasın? Bunu hiç deneyen yok galiba bulamadım. Aklıma takıldı açıkçası ben Intel i5 işlemci ile 12 GB RAM ile sanal macOS (akıcılığı tam olmasa da) gayet güzel kullanıyorsam 16 GB RAM'li Snapdragon 865'li bir telefonda andreno 630 gibi canavarlar bulunduran cihazda neden olmasın?

Arkadaşlar merhaba ben aktif olarak sanal makinede macOS Big Sur kullanmakta ve Windows kullanmakta olan biriyim ve Hackintosh yapmayı biliyorum denebilir. Merak ettiğim şu Snapdragon 855 veya 865 tarzı işlemcileri olup da grafik birimi, donanımı yeterli Android cihazlara neden kurulamasın? Bunu hiç deneyen yok galiba bulamadım. Aklıma takıldı açıkçası ben Intel i5 işlemci ile 12 GB RAM ile sanal macOS (akıcılığı tam olmasa da) gayet güzel kullanıyorsam 16 GB RAM'li Snapdragon 865'li bir telefonda andreno 630 gibi canavarlar bulunduran cihazda neden olmasın?
Eğer yapabilirsen, en stabil sürümünü kaldırabilir ama nasıl kullanacaksın? Cihazı komple baştan yazılımını kuracaksın, sence bu otg ile fare veya klavye bağlamayı engeller mi?

İşlemcilerin mimarileri farklı, M1 işlemciden önce pek mümkün değildi fakat macOS artık mobil işlemcileri de desteklemek zorunda, yani yeni sürümleri düşerse mobilde de kullanılabilir gibime geldi benim de.

Gayet mantıklı Apple mobil işlemcilere dönmeyi hedefliyor o zaman gelebilir anca.

macOS biraz sıkıntılı olabilir lakin Windows kurabilir Mac normal bilgisayarlarda bile yüklenirken hatalar verebilmekte Apple dışında.

Hocam , mobil işlemciler ARM tabanlı bu yüzden macOS dedim. M1 ARM tabanlı yani MacOS'un tam sürümü mobil cihazlarda kullanılabilir. Fakat Windows'un ARM tabanlısı Windows'un yapabildiği her şeyi yapamıyor.
iOS için mi Android için mi?

Android.

Yeni konular

Geri
Yukarı