Güçlü USB Wi-Fi adaptörü önerisi

ozerturkerr

Decapat
Daha fazla  
Evimizde altyapı olmadığı için yan komşunun internete ortak olduk, evet yan komşunun evinde internet kutusu var fakat bizde yok. Türk Telekom'a başvurduk fakat 2 aydır tık yok.
Şu an laptopun içerisinde MediaTek MT7921 PCI-e adapter var fakat verimli değil ve çoğu zaman internetten kopuyor.
Modem ile aramda 15-20 metre ve 3-4 duvar var. Bana gerçekten güçlü ve ısınıp internet kesintisi yapmayacak bir USB Wi-Fi adaptör gerekli.
Daha önce;
Adaptör 1
Adaptör 2
Adaptör 3
Kullandım, 1. adaptörü sadece modemin yanında çalışsın diye yapmışlar sanıyorum. İnternete dahi bağlanmadı :)
2. adaptör kesinlikle çok stabil ve verimli, internette gezinip 4K video izleyebilirim bu mesafeden, ısınma, bağlantı kesilme sorunu yok fakat ping sorunu var dolayısıyla bu da işimi görmedi.
3. adaptör gerçekten sağlam bir adaptör. Aktif olarak kullandığım adaptör buydu, bunu bir arkadaşıma hediye ettim. Menzili geniş menzili gerçekten çok geniş gerçekten çok uzaktaki ağları dahi gösteriyor, Wi-Fi kısmında yüzlerce Wi-Fi görünüyordu :). Güçlü, Dual channel var ve ping sorunu yok fakat bu kadar güçlü olmasının dezavantajı aşırı ısınıyor elimle dokunduğumda elimi yakan bir sıcaklık derecesine ulaşıyor, bu da bağlantı kesilmesine yol açıyor doğal olarak.
Sonuç olarak bana sağlam bir adaptör lazım. 2.000 TL bütçem var.
Yukarıda bahsedilen incelemeler 15-20 metre ve en az 3 duvarlı bir uzaklığa ait incelemelerdir. Bence daha yakın ve daha az duvarlı bir versiyon için 2. ürün F/P ürünüdür. 3. ürün gerçekten işinizi görebilir dediğim gibi ben arkadaşıma hediye ettim. Daha az ısınan muadilini ya da daha iyisini bulamaz isem aynısını almayı düşünüyorum zaten.
Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ediyorum, önerilerinizi bekliyorum.

Tp-link Archer T20U Plus aldım memnunum, tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı