Gümrükte kalınan ürünler nasıl alınır?

byemre05

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 6 paket ürünüm vardı. 5 paketi gümrükte kaldı. 5.500TL₺ civarı bu ürünleri gümrükten nasıl çıkarabilirim? Ankara'da yaşıyorum, ürünler İstanbul yeni havalimanında.

yeni kapsamda artık tüm ürünlerden gümrük vergisi alınacağından bazen UKİM size bildirimde bulunmuyor ve aldığınız ürün gümrüğe takılmış oluyor. Bu bağlamda sizin UKİME gidip başvuruda bulunmanız gerekli ya da ürünün faturasını ve kimliğinizle birlikte başvuruda bulunabilirsiniz.
İlgili faturayı ve kimliğinizi [email protected] e-posta adresine mail olarak iletin genelde 5-10 gün içerisinde cevap gelecektir.

yeni kapsamda artık tüm ürünlerden gümrük vergisi alınacağından bazen UKİM size bildirimde bulunmuyor ve aldığınız ürün gümrüğe takılmış oluyor. Bu bağlamda sizin UKİME gidip başvuruda bulunmanız gerekli ya da ürünün faturasını ve kimliğinizle birlikte başvuruda bulunabilirsiniz.
İlgili faturayı ve kimliğinizi [email protected] e-posta adresine mail olarak iletin genelde 5-10 gün içerisinde cevap gelecektir.
ama ben ürünleri alırken aliexpress üzerinden vergisini ödedim nasıl oluyor ?

Aynı ürünleri çok kez getirdiyseniz kalabiliyor, ayrıca 1 ayda 5ten fazla sipariş veremezsiniz, 6. sipariş de direkt kalır. Bir gümrük müşaviri tutarak alabiliyorsunuz fakat eğer bir şirketiniz yoksa genelde iplemiyorlar. Ürün başı en az 1500 civarı da bir ücret çıkarıyorlar size.

Yeni konular

Geri
Yukarı