Gümrükte Kontrol Edilen Ürün Zarar Görür Mü?

Nazım Paşa

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Paşa
Yurt dışından XG2700-4K monitör almıştım. Sonunda gümrüğe gelmiş, aradım birkaç soru sordular işte ne yapacaksınız, nerede kullanacaksınız gibi. Sonra da memurların açıp kontrol edeceği söylendi. Ürüne zarar verirler mi ya da içindeki parçalar kaybolabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece kutusunu açıp içindeki ürünü teyit ederler. Normalde böyle bir durum olmaması gerekiyor, ek bir kutu varsa sadece o açılır normalde.

Büyük kutulara bakılıyor ya da fiyatı yüksek olanlara. Benim pahalı ürünlerimin hepsinin Amazon'un sağladığı dış kutu gümrük tarafından açılmış haldeydi. Gümrük veya kargo şirketinin bantlarından belli oluyor.

Kafaya takılacak şey değil. Gümrükteki her işlem zaten kayıt altında.
Amazon'dan aldıysan hiç korkmanıza gerek yok zaten.

Anladım sanırım monitörün kutusu büyük ve pahalı olduğu için oldu. Amazon değil Newegg'den aldım. İçimi rahatlattınız.

Newegg'in vergi işlemleri sorunlu diye biliyorum. Amazon gibi hızlı halletmiyor, gümrük müdürlüğünden sizin ödemeniz istenebilir. Bu durumda Newegg'le iletişime geçin.

Sorunlu zaten. Aldığım günden nefret ettim. Konuştum onlarla siz ödeyin dediler, biraz bastırdım müşteri hizmetlerinin denetçisiyle görüştüm, ödeyip faturasını gönderirsem parayı iade edecekler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı