Gümrükten 1 adet kayıtsız şahsi telefon ve 1 adet kapalı kutu telefon geçer mi?

Mortuary

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. amcam bu sene Amerika'dan gelecek ve telefon getirmesini rica edeceğim ama gümrükten kişi başı sadece 1 tane telefonla geçmeye izin varmış bu yüzden kafamda 3 tane soru oluştu (telefonu kayıtsız kullanacağım):
1- 1 adet geçirebildiğimiz telefona şahsi telefon dahil mi? Amcamın ya da bir başkasının şahsi telefonu Türkiye'ye kayıtlı değil.
2- Gümrükten bir adet kayıtsız şahsi telefon bir adet de çantada kapalı kutu telefon geçer mi?
3- Eğer bunların hiçbiri olmuyorsa her bir bireyin 1 adet telefon geçirme hakkı olduğundan telefon 5 yaşındaki kuzeniminmiş gibi geçirilebilir mi? Kuzenimin normalde telefonu yok ve kayıt yapılması zorunlu mu?

Kapalı kutu geçmez diye biliyorum. Kutuyu açıp dediğin gibi başkasının telefon gibi gösterilirse geçilir. En azından öyle yapmıştık biz. Vergi vs bunların çok aşırı olması insanları buna sürüklüyor.

Çok haklısınız vergi fiyatına aynı telefondan bir adet daha alınabiliniyor.
Hocam bir de kuzenim 5 yaşında bir sıkıntı çıkmaz değil mi ayrıca bunun için bir kayıt yapmamızda gerekiyor mu yani siz başkasının üzerine geçirirken telefonun o kişiye ait olduğunu kanıtlamak için bir şey yaptınız mı?
bu arada doğum gününüz kutlu olsun hocam.

Son düzenleme:
Çok haklısınız vergi fiyatına aynı telefondan bir adet daha alınabiliniyor.
Hocam bir de kuzenim 5 yaşında bir sıkıntı çıkmaz değil mi ayrıca bunun için bir kayıt yapmamızda gerekiyor mu yani siz başkasının üzerine geçirirken telefonun o kişiye ait olduğunu kanıtlamak için bir şey yaptınız mı?
Bu arada doğum gününüz kutlu olsun hocam.

Teşekkürler hocam. Yaş konusunu bilemiyorum. Kayıt olmuyor diye biliyorum. Ben kendim getirmedim direkt zaten IMEI sorunu yaşadım. Zaten kayıt olursa bir manası kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı