Çözüldü Gümrükten geçerken PS5 için vergi veriliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Yurt dışından aldığınızı söylemişsiniz, gümrükten geçerken bir vergi verdiniz mi acaba? Konunun bir tık dışına çıktım, farkındayım ama yanıtlarsanız çok iyi olur.

Çözüm
Yurt dışından aldığınızı söylemişsiniz, gümrükten geçerken bir vergi verdiniz mi acaba? Konunun bir tık dışına çıktım, farkındayım ama yanıtlarsanız çok iyi olur.

Hayır ek vergi ödemiyorsun hatta misafir veya tatil için gittiysen tax Free ile %10 civarı para iadesi bile alabiliyorsun.

Hayır ek vergi ödemiyorsun hatta misafir veya tatil için gittiysen tax Free ile %10 civarı para iadesi bile alabiliyorsun.

Çözüm
Hayır vermedim. Hatta bir PS5, bir tane esktra Dual Sense Edge ve Xbox kontrolcü vardı elimde görünür şekilde. Memur özellikle bizi X-Ray'e soktu, valizde de bir şey vardır diye. Valizde bir şey olmadığı için hiçbir şey ödemeden geçtim.

Aldığım ülkeden de yaklaşık %14 vergi iadesi aldım, 81.50 EUR.

Hayır vermiyorsun.

Hayır vermedim. Hatta bir PS5, bir tane ekstra DualSense Edge ve Xbox kontrolcü vardı elimde görünür şekilde. Memur özellikle bizi X-ray'e soktu, valizde de bir şey vardır diye. Valizde bir şey olmadığı için hiçbir şey ödemeden geçtim.

Aldığım ülkeden de yaklaşık %14 vergi iadesi aldım, 81.50 eur.

Hocam gidip ucuzundan 2-3 gün takılsak PS5 alıp gelsek Türkiye'deki PS5 parasına mı denk geliyor? Öyleyse almak yerine bir kafa dağıtmak isterim.

Hocam gidip ucuzundan 2-3 gün takılsak PS5 alıp gelsek Türkiye'deki PS5 parasına mı denk geliyor? Öyleyse almak yerine bir kafa dağıtmak isterim.
Konsolun kendisi daha ucuza geliyor tabii ki. Ülkesine göre 12.000 TL’ye kadar düşebiliyor.

Geri
Yukarı