Gümrükten ürün geçirme sınırı ne kadar?

SHER-LOCKED

Hectopat
Makaleler
2
Dostlar yurtdışından gelirken her cihaz türünden en fazla 1 THE mi getirebiliyoruz yoksa direkt 1 tane mi? Bir de birden fazla gir-çık olunca her seferde ayrı ayrı getirebiliyor muyuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Furkan45

Centipat
Yer
Manisa
Sınır yok benim bildiğim. Ben AliExpress'den 5 6 tane falan ürün aldım sadece öderken vergi yoksa gümrüğe sunma ücreti var 1 TL'lik bir şey bir şey alsan en az 16TL ödüyorsun. 100 TL falan sa da %20'si +gümrüğe sunma ücreti galiba.

KS
SHER-LOCKED

SHER-LOCKED

Hectopat
Makaleler
2
Sınır yok benim bildiğim. Ben AliExpress'den 5 6 tane falan ürün aldım sadece öderken vergi yoksa gümrüğe sunma ücreti var 1 TL'lik bir şey bir şey alsan en az 16TL ödüyorsun. 100 TL falan sa da %20'si +gümrüğe sunma ücreti galiba.

Ondan bahsetmiyorum. Yurtdışından gelirken kendim kullanacağım deyip kutusunu atınca vergi alınmıyormuş.

Asdasgudas

Centipat
Makaleler
2
Yer
Muğla
Ondan bahsetmiyorum. Yurtdışından gelirken kendim kullanacağım deyip kutusunu atınca vergi alınmıyormuş.
Hocam açık bir şekilde getirirseniz o şekilde ama gümrükte sen bunların ticaretini yapacaksın diyerek tutanak tutabilirler. Yani 5-6 tane telefonla gelirseniz. Ben öyle düşünüyorum.

Pilotte

Centipat
Sınır var , o sınırı aşarsan ürünü almıyorlar veya belge vergi levhası falan istiyorlar.

KS
SHER-LOCKED

SHER-LOCKED

Hectopat
Makaleler
2
Hocam açık bir şekilde getirirseniz o şekilde ama gümrükte sen bunların ticaretini yapacaksın diyerek tutanak tutabilirler. Yani 5-6 tane telefonla gelirseniz. Ben öyle düşünüyorum.

Mesela 1 işlemci 1 ekran kartı 1 anakart falan getirsem vergi isterler mi?

Yukarı