Gün batımında Kol Uçuşu - Formation Flight

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Herkese merhaba arkadaşlar,

Kol uçuşu belki de koordinasyonun sağlanmasının azami gerektirdiği en zor uçuş türlerinden biridir. "Three Dragons" çağrı koduyla ve Cessna C-152 uçaklarla yapılan bu uçuşu sizlerle paylaşmak istedim. Hatta gaza gelip bir de Game of Thrones müziğini de eksik etmedim:) GoT fanları olarak Nisan ayına bekleyişimiz sürüyor malum:) Umarım beğenirsiniz. İyi sosyaller herkese:)

"Bizim olanı almaya geliyoruz. Ateş ve Kanla" :cool:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Küçük uçaklar beni büyüklerden daha fazla korkutuyor açıkçası. Her an savrulacakmış, rüzgar değişecek de bir şeyler olacakmış hissi oluyor. O nedenle izlediğimde tepkim:

omg-owl.gif

Küçük uçaklar beni büyüklerden daha fazla korkutuyor açıkçası. Her an savrulacakmış, rüzgar değişecek de bir şeyler olacakmış hissi oluyor. O nedenle izlediğimde tepkim:

Eki Görüntüle 345428
Genelde öyledir zaten. Bu küçük uçaklar (Light kategori, Cessna 172 vs) Çok sert rüzgarlı havalarda vs uçamazlar. Aynı şekilde çok yüksek irtifalara da çıkamazlar. 12.000 feet e ulaşında uçak bayılmaya başlıyor :). Ama her pilot ilk eğitimini bu uçaklarla alıyor. Küçük ama dünya üzerindeki her pilotun eğitim aldığı uçak bu :)

Eki Görüntüle 345428
Büyük uçakta bir şey olmuyor zaten o kadar:) Küçük gövdeli uçaklar daha fazla hissettiriyor uçuşu insana. Her faktör tam anlamıyla yaşanıyor diyebilirim:) Bence zevkli ama herkesin yapacağı iş değil orası kesin:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı