Gün boyu oyun oynuyorum

Ben de üniversiteyi yazılım üzerine okumak istiyordum. Nasıl bir başlangıç yapayım? PC donanımlarını biliyorum. Yazılımla uğraşmak güzel olur ve oyunlardan daha eğlenceli gelebilir. Ama ben 'yazılım' ağacının alt dalları ve nasıl yapılacağını bilmiyorum.
Direkt yazılım deyince hangi program ile başlanır bilmiyorum...

İstediğin dilden başla fark etmez Online kurslar al gittikçe daha da merak edip kendini bu işe vereceksin.

Hocam benim öğrenmek istediğim şu, o dilleri ve programı öğrenince o programı ne için kullanacağız? Web sitesi mi kuracağız yoksa aklıma başka bir şey gelmiyor.

İstediğini yapabilirsin.
Mobil için olan dilleri öğrenip mobil uygulama ya da oyun oluşturabilirsin.
ya da daha ileri gidip ekip toplayıp PC oyunu yapabilirsin.
(Tavsiyem mobilden başlamandır)

İstediğini yapabilirsin.
Mobil için olan dilleri öğrenip mobil uygulama ya da oyun oluşturabilirsin.
ya da daha ileri gidip ekip toplayıp PC oyunu yapabilirsin.
(Tavsiyem mobilden başlamandır)
Hocam peki şirketler yazılımcıları ne iş için alıyor? Onlar oyun yapmıyor ama ne yaptıklarını öğrenmek istiyorum.

Hocam peki şirketler yazılımcıları ne iş için alıyor? Onlar oyun yapmıyor ama ne yaptıklarını öğrenmek istiyorum.

Şirketler yazılımcı alıyorsa web sitesi, uygulama yapmak veyahut güvenlik sistemleri için alıyordur.
Ayrıca bu yazdığım alanların herbiri için ayrı yazılım bilgisi lazım.
Ancak özel sektör kölelik asla girişme tavsiyem (oyun şirketi ya da uygulama şirketi olmadığı sürece)

Bende eskiden çok oyun oynuyordum, en az 10 saat ve 6-8 tane oyunum vardı. Ama zamanla sıkıldım ve bıraktım. Şu an bir tek Forza Horizon 4 oynuyorum, oda 2 saat falan. Sonra kalkıyorum.

Şirketler yazılımcı alıyorsa web sitesi, uygulama yapmak veyahut güvenlik sistemleri için alıyordur.
Ayrıca bu yazdığım alanların herbiri için ayrı yazılım bilgisi lazım.
Ancak özel sektör kölelik asla girişme tavsiyem (oyun şirketi ya da uygulama şirketi olmadığı sürece)
Bir yazılımcı, güvenlik alanında nasıl çalışır mesela? Anti virüs gibi her an kontrol mü eder bilgileri?

Yeni konular

Geri
Yukarı