Gün içerisinde aralıklarla göğüs ağrısı

Herkese selam.

Gün içerisinde ara ara göğüs ağrıları hissettim. Derin bir nefes alırken veya vücudumun o anki pozisyonunu değiştirince bıçak saplanıyormuş gibi his vermekte.

Seneler önce kalp kapakçığımda kalınlaşma olduğunu öğrenmiştim. Grip olduğumdan şu anda Nurofen ve Otrivine kullanıyorum. Bahsi geçen ilaçların prospektüslerinde kalple ilgili birkaç şey belirtmiş ancak buna neyin sebep olduğunu anlamadım.

Kalp hastalığım ilerledi mi yoksa kullandığım ilaçların etkisi de göz ardı edilebilecek bir şey mi anlayamadım. Daha önce tecrübe edenler veya bir şekilde cevap verebilecekler varsa es geçmemelerini rica ederim.

GFX oturumunda kalbimin atış hızı gereğinden fazla olmasına rağmen bi sorunla karşılaştığım olmadı.

Son düzenleme:
Aynı şikayetler bende de vardı. Stresin tetiklediği bir sorundu. Oysa ben kesin kalpten olduğunu düşünüyordum, değilmiş. Ama sizin kapakçıkla ilgili probleminiz buna etki ediyorsa önemli olabilir. Nefes sırasında kalbin kan pompalarken kasılmasını güçleştirebilir. Sıkışma hissettiğiniz an öksürün.

Grip ilaçları kendinizi iyi hissetmeniz için nabzı hızlandırıcı etkiye sahip olabilir. Net cevabı doktordan öğrenebilirsiniz. Ertelemeden bir an önce doktora görünün.

Doktora gitmeye ne dersiniz?
Geri zekalı olduğumdan bunu düşünememiştim. Fahri desteklerinden ötürü teşekkürlerimi sunarım.
Aynı şikayetler bende de vardı. Stresin tetiklediği bir sorundu. Oysa ben kesin kalpten olduğunu düşünüyordum, değilmiş. Ama sizin kapakçıkla ilgili probleminiz buna etki ediyorsa önemli olabilir. Nefes sırasında kalbin kan pompalarken kasılmasını güçleştirebilir. Sıkışma hissettiğiniz an öksürün.

Grip ilaçları kendinizi iyi hissetmeniz için nabzı hızlandırıcı etkiye sahip olabilir. Net cevabı doktordan öğrenebilirsiniz. Ertelemeden bir an önce doktora görünün.
Genel olarak stresli bir insan olmama karşın bugün gereğinden fazla stresli, işlere giriştim. Bahsettiğim şekilde etkisi olabilir mi?

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Kalp riske atılacak bir durum değil.
Çok sevdiğim bir sürü insanı kalp krizinden kaybettim.
Burada kim ne yazarsa yazsın kesin bir çözüme ulaşacağınızı sanmıyorum.
En yakın zamanda bir doktora gitmeniz ve kontrollere başlamanız çok iyi olacaktır.
Tekrardan çok geçmiş olsun.

Genel olarak stresli bir insan olmama karşın bugün gereğinden fazla stresli, işlere giriştim. Bahsettiğim şekilde etkisi olabilir mi?

Genetik faktörler çok önemli. Ailemizde de bu durum var. Stres bu riski arttıran en büyük sebep ve direkt ilgisi var. Örneğin; ben hipertansiyon hastasıyım ama kalbimde problem yok. Yani mutlaka aynı şekilde sirayet etmeyebilir. Stres kalp kaslarınızı yormuş olabilir, taşikardiniz olabilir, ritim bozukluğu olabilir. Ne diyebilirim ki? Yanlış yönlendirmeye çok müsait bir konu. Doktorun ayrıntılı kalp muayenesi sonucu anlayabilirsiniz. En çok ertelenen ve aniden karşılaşılan hastalıklardandır. Stresin çözümü ise muamma.

Geçmiş olsun öncelikle. Havalar çok saçma bu aralar. Dikkat etmekte fayda var. Özellikle gece cam açık uyumak vb. etkileyebilir. Bel tutulması gibi bir şey bu da sanırım. Şu an iyi olsam da pazartesiden beridir aynı ağrıdan mağdurum. İlk gün nefes alırkeni geçtim yürürken bile ağrıyordu. Dedim herhalde kalp krizi geçireceğim :D Kardiyolojiye gidince soğuk algınlığından olduğunu öğrendim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı