Güncel bir laptopta Windows 10 kullanılır mı?

@KebapciBongo hayır orijinal ISO kurdum orijinal ama anlamadım ki sıcaklıklar fazla işte R5500GIBi işlemciyle böyle bir deneyim hayal etmemiştim özel ISO kullanmam ben.

Termal macundan ve temizlikten kaynaklida islemci isisida artabilir. Bir temizlik ve termal macun yenilerseniz iyi olur termal macun olarak orijinal MX4'u onerebilirim.

@KebapciBongo macun daha yeni sistem toplanalı 3gün anca oldu benim anlamadığım Windows 11 de sistem sanki yük altında gibi ya ne bileyim? Acaba ISO kaynaklı mı? Windows 10 da sistem daha rahat çalışıyor anlamıyorum yani. Ne yapmalıyım bilmiyorum sistem kapanmıyor Windows 11 de resmen. Ben böyle bir deneyim hayal etmemiştim ya.😔

@KebapciBongo macun daha yeni sistem toplanalı 3gün anca oldu benim anlamadığım Windows 11 de sistem sanki yük altında gibi ya ne bileyim? Acaba ISO kaynaklı mı? Windows 10 da sistem daha rahat çalışıyor anlamıyorum yani. Ne yapmalıyım bilmiyorum sistem kapanmıyor Windows 11 de resmen. Ben böyle bir deneyim hayal etmemiştim ya.😔

Hocam Windows 11'de daha fazla ozellik eklendigi icin yuk binmesi normal yani.

@KebapciBongo Windows 10 geri geçtim SSD ve HDD performansım arttı. Belki kullandığım 11 ISO'sundan kaynaklı da olabilir bilmiyorum. Oyunlarda aman aman fark olmadı Windows 11 yer yer biraz daha yüksek FPS verse de bu tek başına 11'e geçmeye yeterli değil bence. Sistem Windows 10 kadar stabil değil bir hantallık var ve SSD'ye inanılmaz yük bindiriyor ya SATA SSD Windows 11'e yetmiyor ya da işletim sistemi problemli. Bence ikinci seçenek. Windows 11'in sistem hantalllığı düzelene dek geçmeyeceğim. RAM'i de gereksiz yere fazla kullanıyor bir optimizasyon sorunu olduğu belli umarım yeni sürümde düzelir.

Kullanabileceksen linux yükle kullan artık Windows kullanmayı bırakın linux geçin.

Ama tabiki tamamen bırakma online oyunlar halen Windows'ta çalışıyor dualboot yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı