Güncel en hızlı internet tarayıcısı hangisi?

Bende Edge katı izleme ve Nano adblocker çoğu filtresi açıkken, sesi açma butonu gözüküyor. Sitenin kullandığı video oynatıcısı içerisindeki izleyici engellemesinden kaynaklı, videoda oynat simgesi gözüküyor. Onun dışında bir sorun göremedim. Bu sorunu da Nano adblocker neredeyse tüm filtrelerini açtığımdan ve Edge katı izleme korumasından dolayı yaşıyorum.

Screenshot_3.png

Nano adblocker uzantısını varsayılan değerlere getirin.
İlk olarak kendinizin oluşturduğu Filtreler varsa bir not defterine yedekleyin.

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Tarayıcınızı güncellemeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Windows 10 için en hızlı tarayıcı hangisi? Ne kadar RAM veya CPU kullandığı önemli değil.
Opera kullanıyorum daha hızlı tarayıcı varsa söyleyebilir misiniz?

Slant.co sitesine göre en hızlısı Firefox.
Chrome 4. sırada kalıyor.

Bende Edge katı izleme ve Nano adblocker çoğu filtresi açıkken, sesi açma butonu gözüküyor. Sitenin kullandığı video oynatıcısı içerisindeki izleyici engellemesinden kaynaklı, videoda oynat simgesi gözüküyor. Onun dışında bir sorun göremedim. Bu sorunu da Nano adblocker neredeyse tüm filtrelerini açtığımdan ve Edge katı izleme korumasından dolayı yaşıyorum.

Eki Görüntüle 551331

Nano adblocker uzantısını varsayılan değerlere getirin.
İlk olarak kendinizin oluşturduğu Filtreler varsa bir not defterine yedekleyin.

Eki Görüntüle 551329

Eki Görüntüle 551330

Tarayıcınızı güncellemeyi unutmayın.
Varsayılan ayarlara sıfırladım.Sizin attığınız görüntüdeki gibi net çıkmadı simgeler ama sağ alt kısımdaki ses ayar çubuğu göründü en azından.Sağ üstteki yuvarlak da sizinkinden farklı görünüyor.Chrome da güncel bu arada.Teşekkürler.

1588428964621.png

Windows 10 için en hızlı tarayıcı hangisi? Ne kadar RAM veya CPU kullandığı önemli değil.
Opera kullanıyorum daha hızlı tarayıcı varsa söyleyebilir misiniz?
Opera GX
Chrome dışındaki tüm tarayıcılar bana aşrı amatörce geliyor, arayıp bulamadığım özellik Chrome'da yok.
RAM tüketimi fazla olabilir, donanım için keyfimi bozmam diyorsan en akıllıca seçim Chrome olacaktır.
Opera GX denememişsiniz hiç. :D :)

İlk olarak çerezler de dahil geçmişi temizleyin. @Kerem Talha
Kalitesiz ağ bağlantısı da buna neden olabilir. İnternet ayarlarını sıfırlamayı denemeyin.
Chrome istikrarlı versiyonu sürümü 81 olması lazım. Eğer bu değer yanlış gözükmüyorsa güncel değil. O yüzden belirttim.

Screenshot_1.png

Kod:
chrome://settings/help
Screenshot_2.png

Bu arada Opera fanboylarına yıllardır söylüyorum. Fanboyların en büyük sıkıntısı, denemeden ezbere konuşuyorlar. Bellek tüketimi olayını Chrome çözdü. Ama düşük bellek tüketimi arayanlar Chrome, Edge, Opera ve Brave uzak durması gerekiyor. Çünkü bu tarayıcılar birbirine yakın bellek tüketiyor. Düşük bellek tüketimi arayanlar Slimjet, Vivaldi bakabilirler.

Opera eski geliştiricileri Vivaldi tarayıcısını geliştirmeye devam ediyorlar. Opera sol menüsü birebir aynı ve daha detaylı sunuluyor. Reklam ve izleyici engelleme ayarı ise Edge, Mozilla yarışacak kadar iyi.

Slimjet otomatik bellek temizleme ve sitelerin hızlı yüklenmesi için sıkıştırma yöntemleri, Opera GX bellek sınırından daha iyi çalışıyor. Bellek sınırı tarayıcı kullanmak istiyorsanız, 32-Bit tarayıcılara yönelebilirsiniz. Belirli bellek miktarını aşamayınca tarayıcı otomatik çökecektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı