Güncel modem tavsiyesi

Keenetic AC1200.

Keenetic Extra DSL alabilirsiniz.

Ben ZyXEL de Keenetic de kullandım bence ZyXEL daha iyi.

Hocam bende dediğiniz modemi aldım. Bir sıkıntı yok. 5 GHz'de bir anten yok. Haberiniz olsun. 5 GHz ile 2.4 GHz aynı anda çalışınca arada kopmalar yaşanıyor kısa süren. Ama benim altyapım kaynaklı da olabilir. Kötü biraz çünkü. Müşteri hizmetleri Firmware gönderdi onu yükledikten sonra oldu bu zaten. Bence bütçen varsa Keenetic Extra DSL al. Ama yoksa bu modemde iyidir. Çok sıkıntı yaşamazsın günlük kullanımda.

Arkadaşlar bir sıkıntım var. Bu dışarıdan gelen hattı direkt modeme takma gibi bir şansımız var mı bu modemde?
Bina girişinde ki kutudan evime gelen kablolar eskidiği için dışarıdan cat6 çektirmiştim birkaç sene önce. Cat6 eve kadar geliyor sonra dsl kablosu ile birleştirip dsl i modeme takıyorum. Fakat birleşim noktası sürekli sorun yaşatıyor. Fark etmeden kabloya takılınca geriliyor çıkıyor. Bant sargısı açılıyor düşüyor ve sonuç ister istemez hızı etkiliyor. Yani böyle basit usulde birbirine ek yapmak yerine dışardan gelen cat6 yı direk modeme takamaz mıyım. Veya şuan ki haline göre daha sağlıklı bir çözüm yolu var mıdır?

Arkadaşlar bir sıkıntım var. Bu dışarıdan gelen hattı direkt modeme takma gibi bir şansımız var mı bu modemde?
Bina girişinde ki kutudan evime gelen kablolar eskidiği için dışarıdan CAT6 çektirmiştim birkaç sene önce. CAT6 eve kadar geliyor sonra DSL kablosu ile birleştirip DSL'i modeme takıyorum. Fakat birleşim noktası sürekli sorun yaşatıyor. Fark etmeden kabloya takılınca geriliyor çıkıyor. Bant sargısı açılıyor düşüyor ve sonuç ister istemez hızı etkiliyor. Yani böyle basit usulde birbirine ek yapmak yerine dışarıdan gelen CAT6'yı direk modeme takamaz mıyım? Veya şu anki haline göre daha sağlıklı bir çözüm yolu var mıdır?

Ben zaten öyle yapıyorum o CAT 6'nın ucuna RJ11 (DSL kablosu ucu) çaktırt elektrikçi çağırıp her şey çözülür.

Ben zaten öyle yapıyorum o CAT 6'nın ucuna RJ11 (DSL kablosu ucu) çaktırt elektrikçi çağırıp her şey çözülür.
Hocam ciddi misin bu konuda. Bu kadar basit şekilde çözülebilir mi olay. RJ11 dediğiniz o küçük uçlu dsl girişine taktığımız plastik parça sanırım. Ben şimdi elektrikçiye o ucu taktırıp kabloyu direk modeme bağlasam olay çözülüyor yani öyle mi?

Hocam ciddi misin bu konuda. Bu kadar basit şekilde çözülebilir mi olay. RJ11 dediğiniz o küçük uçlu dsl girişine taktığımız plastik parça sanırım. Ben şimdi elektrikçiye o ucu taktırıp kabloyu direk modeme bağlasam olay çözülüyor yani öyle mi?
Ben öyle yapıyorum akıyor baya internet.

Hocam selamlar, modemden memnun musun? Ne kadar almıştınız? Şu anda fiyatı 870 olarak gözüküyor. Açıkçası 600 TL'ye " Tenda V12 Modem " almayı düşünüyordum. Sizin kullanım sonucunuz nedir?

Bu modele çok ısınıyorlar demişlerdi Tenda'yı severim ama bu modeline pek güvenemedim ben en mantıklı dediğim gibi ZyXEL olarak gözüküyor, hem performans hem ısınma sorunu yok diğerleri gibi.

TurkNet'in sattığı modem olan ZyXEL mi? Link atabilir misiniz acaba?

Evet TurkNet'inde sattığı ZyXEL'in T50B modeli.

Merhaba, Superbox kullanırken 1-2 gün önce TurkNet'e geçtim ve haliyle acil bir modeme ihtiyaç duyuyorum. Bu konuda bilgim yok ama TurkNet bile olsa, firmaların sattığı modemler fiyat performans ürünü olmuyor diye düşünerek sizlere danışmak istedim. Şu an ZyXEL VMG3625-T50b modem peşin 385 TL.

Alt yapım VDSL 2. yakın zamanda fiber olasılığı var. Bu yüzden onu da düşünerek almak lazım. Ne tavsiye edersiniz? Uygun dediğiniz bir ürünü sipariş geçeceğim.

Bunlar arasında bir fark var mı arkadaşlar ve de Keenetic Extra mı yoksa ASUS'un hangi modeli daha iyi.

Geri
Yukarı