Güncel sürüm TPM 2.0 istemeyen Windows 11 ISO dosyası

Rowaulf

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Çukurova/ADANA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5500 Ekran Kartı: Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge RAM: G.Skill 3000MHz CL16 DDR4 8x2 16 GB
SSD: Adata Legend 750 500GB M.2 SSD Anakart: Gigabyte B450M k r1.0 Telefon 1 : iPhone 13 pro Telefon 2 : Redmi Note 11 128/6
Klavye: GamePower Warlock Compact Mouse: Everest Sagitta Mikrofon:Boya BY-M
Meslek
Video Editör / YouTuber
Anakartım vs. eski. Önceden kurmuştum Windows 11 ama sonra virüs yedim. Windows 10`a geri döndüm. ISO'da bir problem yoktu. şimdi o ISO fix yemiş ve yenisi lazım.

Anakartımda TPM 2.0 yok. UEFI var ancak önemli bilgilerimden dolayı Legacy kurabileceğim güncel ISO gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurcalanmış ISO'ları kurmanızı tavsiye etmem. Virüs yemenizin sebebi de ISO dosyası olabilme ihtimali yüksek. Kendiniz modlayın zaten çok basit install.wim dosyasını değiştiriyorsunuz o kadar anlatabilirim eğer kendim yaparım derseniz.

Kurcalanmış ISO'ları kurmanızı tavsiye etmem. Virüs yemenizin sebebi de ISO dosyası olabilme ihtimali yüksek. Kendiniz modlayın zaten çok basit install.wim dosyasını değiştiriyorsunuz o kadar anlatabilirim eğer kendim yaparım derseniz.
Tabii, olur.
@Soft Donanım iyi olur öğretirsen, bekliyorum :)

Tabii olur.
@Şans burada iyi olur öğretirsen bekliyorum :)
aga biri bir şey desin.

Orijinal Microsoft'un sitesinden Windows 11'i indir. Ardından Windows 10 ISO dosyasını indir.
Sonra eğer format atacaksan Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe Rufus ile yaz.
Ardından hazırladığın USB bellek içerisine gir "sources" klasörüne gir ve orada bulunan "install.esd" veya " install.wim" bu dosyalardan hangisi varsa onu sil.
Sonra Windows 11 ISO dosyasını WinRAR ile klasöre çıkart.
Sonra işlem bitince Windows 11 ISO dosyasını çıkarttığın klasöre gir "sources" klasörüne gir ve " install.wim" dosyasını kopyala.
Ardından USB bellek içerisinde ki "sources" klasörünün içine yapıştır.

Eğer yükseltme yapacaksan USB bellek yoksa Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yaz dedim ya, yazma onun yerine WinRAR ile klasöre çıkart ve dediğim işlemleri yap.

Orijinal Microsoft'un sitesinden Windows 11'i indir. Ardından Windows 10 ISO dosyasını indir.
Sonra eğer format atacaksan Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe Rufus ile yaz.
Ardından hazırladığın USB bellek içerisine gir "sources" klasörüne gir ve orada bulunan "install. Esd" veya " install.wim" bu dosyalardan hangisi varsa onu sil.
Sonra Windows 11 ISO dosyasını WinRAR ile klasöre çıkart.
Sonra işlem bitince Windows 11 ISO dosyasını çıkarttığın klasöre gir "sources" klasörüne gir ve " install.wim" dosyasını kopyala.
Ardından USB bellek içerisinde ki "sources" klasörünün içine yapıştır.

Eğer yükseltme yapacaksan USB bellek yoksa Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yaz dedim ya, yazma onun yerine WinRAR ile klasöre çıkart ve dediğim işlemleri yap.

Peki, deneyeceğim. Çok teşekkürler :)

Vay canına, tebrik ederim seni dostum. Ben de adamı 2 tane ISO indirme zahmetinden kurtarıp zaten dediklerinin hazır bir şekilde yapılmış olan ISO'nun bulunduğu konuya yönlendirdim.

Doğru ancak başkasının modladığı ISO dosyalarının kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Yanlış anlamayın sakın!
Bazı uyanıklar ISO dosyasına virüs yüklüyor bu yüzden. Size suç atmıyorum genel olarak tavsiye etmiyorum.
@y4vuzz Sorun nedir?

Geri
Yukarı