Güncelleme Sonrası Önceki Windows Yüklemesini Silme

SALİH EREL

Kilopat
Arkadaşlar windows 110 kullanmaya başladıktan sonra büyük bir güncelleme vardı. Şu an pc'ye yüklendi. 250 GB SSD kulllandığımdan ötürü yer sıkıntısı yaşamamak adına sistem dosyası olarak sistem dosyası temizleme dediğimde toplamda geçici windows yüklemeleri diye bir seçenek ve bu seçenek karşısında toplamda 3,89 GB alan oluştu. Sorum şu ki arkadaşlar bu dosyaları komple temizle desem şu an kullandığım windows üzerinde bir sıkıntıya yol açar mı acaba? Resim olarak da ekliyorum. İlla silmek mi istiyosun diyeceksiniz; her ne kadar SSD kullanıyor olsam da bir sistemde windows üzerine büyük güncelleme yapınca canım cidden sıkılıyor durumdan.

Yeni farketttim bir de önceki windows güncellemeleri var 19 GB. Windows 10'u ilk kez yüklediğimde yapmıştım bir defa. Bu ikinci büyük güncelleme. Silersem korkuyorum dosya da silecek diye.

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    44,7 KB · Görüntüleme: 499
Gönül rahatlığıyla silebilirsiniz. Disk temizleme ile temizlediğiniz hiç bir dosya sistemde sıkıntı oluşturmaz. 3.89 GB olan kurulum dosyalarıdır. C:\$Windows.~BT gizli klasörünün içinde yer alır. 19.2 GB olan eski Windows 10 10240 yapısıdır. Ayarlar kurtarma bölümünden bir önceki yapıya dön diyerek dönmenizi sağlar. Ama 10586 stabil yapı olduğu için zaten geri dönmenize gerek kalmayacak. Her ihtimale karşı dosyaları saklıyorlar.

Gönül rahatlığıyla silebilirsiniz. Disk temizleme ile temizlediğiniz hiç bir dosya sistemde sıkıntı oluşturmaz. 3.89 GB olan kurulum dosyalarıdır. C:\$Windows.~BT gizli klasörünün içinde yer alır. 19.2 GB olan eski Windows 10 10240 yapısıdır. Ayarlar kurtarma bölümünden bir önceki yapıya dön diyerek dönmenizi sağlar. Ama 10586 stabil yapı olduğu için zaten geri dönmenize gerek kalmayacak. Her ihtimale karşı dosyaları saklıyorlar.

Teşekkürler, sildim gitti şimdi

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı