Güncelleme Sonrası Oluşan Yeni Disk

Aynı olay ile karşılaştım daha önce. Güncellemeden sonra sistemi yeniden başlattığımda kendi kendine kaybolmuştu. Yukarıda anlatılanları uygularsan çözersin.

Resim yükledim.

Dosya Ekleri

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    168,9 KB · Görüntüleme: 70
File System kısmındaki FAT32 olan diski NTFS yap. Onda harf yok gözüküyor, yani şuan görünmüyor olması lazım.

Cihaz arızasına neden olacak işlem diyor. EFI zaten sistem olduğundan dolayı değiştirilemez.

Benim sorunum zaten bu sistemde H diski görünmüyor. Siz bana hala görünmüyor olması lazım diyorsunuz. Ben en başından beri diyorum ki zaten görünse disk yönetiminde de görünürdü.

Benim sorunum zaten bu sistemde H diski görünmüyor. Siz bana hala görünmüyor olması lazım diyorsunuz. Ben en başından beri diyorum ki zaten görünse disk yönetiminde de görünürdü.
Dediğimi anlamadığın açık, görünen kısım bilgisayarımda olanı diyorum programda gözükmüyorsa Bilgisayarımda da görünmez. Görünmüyorsa sorun çözülmüştür.

Dediğimi anlamadığın açık, görünen kısım bilgisayarımda olanı diyorum programda gözükmüyorsa Bilgisayarımda da görünmez. Görünmüyorsa sorun çözülmüştür.

Bende diyorum ki Bilgisayarımda görünüyor. Programda görünmüyor. Sorun bu zaten anlamıyor musun? Niye orada bir disk var ve neden programda görünmüyor? Güncelleme sonrası geldi bu.

Sistemi geri yüklemeyi dene. Bahsettiğin bölüm ESP bölümü Disk yönetiminde de görünmez normalde. UEFI kurulumlarında oluşan bir bölümdür. Muhtemelen güncelleme işleminde sorun oluştu.

Bende diyorum ki Bilgisayarımda görünüyor. Programda görünmüyor. Sorun bu zaten anlamıyor musun? Niye orada bir disk var ve neden programda görünmüyor? Güncelleme sonrası geldi bu.
Saçmalamadan önce yazdıklarınızı okuyun. Diskleri doğru biçimlemediğinden bunlar oluşuyor. Diğer diskleri çıkart hangi disk takılı iken görünüyorsa o diski yedek alıp biçimlendirin. Sistem onda kurulu ise formatlayın.

Bir Metin Belgesi aç ve aşağıda verdiğim komutları ekle:

Kod:
@echo off

REM Be sure to change this to the drive you want to unmount!
set drive=H:

echo Unmounting Drive...
mountvol %drive% /p
echo Drive Unmounted!

pause
exit

Belgeyi Bölüm Çıkar.cmd olarak masaüstüne Farklı Kaydet diyerek oluşturduktan sonra Yönetici Olarak Çalıştır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı